By Altınyıldız Classics

AKSESUAR ALIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER


Küçük dokunuşlarla birlikte etkili ve dikkat çeken sonuçlar yaratmak amacına hizmet eden ve şıklığın en rahat hali olarak öne sürülen ve fark yaratılmanın her dönem içerisinde önemli olduğu ayrıca kaliteli şıklığın küçük dokunuşlarla sağlanması bakımından gün geçtikçe, aksesuarlar kombin tamamlamada büyük önem taşıyor.

Aksesuar deyince akla hemen kadınlar gelir. Oysa erkeklerin dünyasında da aksesuarlar bir hayli değerlidir. Bir davette, özel bir gecede kol düğmesi, saat, vazgeçilmezdir mesela. Yapılacak seçime göre şıklığın belirleyicisi bile denebilir.

4R1517200006SYH_1

Erkeklerin aksesuar seçerken dikkat etmesi gereken konuların en başında kalite ve kombinasyonlar gelmekte. Kombinasyonda en temel kural, yani giyeceğiniz takımın üzerine mutlaka uygun renkte ve karakterde aksesuarların seçilmesi gerekmekte.  Bir arada kullanmak için aldığınız aksesuarların bütünlüğüne dikkat edin. Eğer birlikte kullanmak için aksesuar alacaksanız, ikisinin de aynı renklerde olmasına dikkat edin.

4R2515200046BRL_1

Aksesuarlar insanların dikkatini çekme ve kendini ifade etme yöntemidir. Bu yüzden seçim yaparken de dikkatli olunmalıdır. Kıyafetinize destekleyici ve fiziksel yapınızla uyumlu olmalıdır.

Çok güzel aksesuarlara sahip olduğunuzu düşünebilirsiniz ancak kıyafetinize ya da bulunduğunuz ortama uygun olmayan bir takı, tüm göz alıcılığına rağmen çok çirkin bir tamamlayıcı haline gelebilir.

4R2115200249ILA_1

Yapılan araştırmalara göre kadınlar aksesuarları süs amaçlı kullandığı erkeklerin ise kendilerini ifade etmek amaçlı kullandıkları belirlendi. Her insan özel bir kişiliğe sahiptir ve bu kişiliğini de vurgulamalıdır. Kişiliğimiz, dış görünümümüz, yaşımız ve tabiatımızdan oluşur. Bu nedenle, tabiatımıza uymayan bir kıyafet seçtiğimizde ya da uymayan bir takı taktığımızda ne kadar özenerek hazırlanmış olursak uyumsuz bir tarz sergilemiş oluruz.

4R9817100003SYH_2

Başta kemer olmak üzere aksesuarda erkeklerin vazgeçilmezleri arasında saat, bileklik, kravat, kol düğmeleri ve el çantaları yer almakta. Bunun için en önemli kurallardan bir tanesi, birlikte kullanacağınız aksesuar ve giysiler birbirine uyumlu olmalı.

4R2416200004VIZ_1

Aksesuarlarımız kıyafetlerimizin tamamlayıcısı şüphesiz ki. Peki, onları alırken dikkat edeceğimiz hususlar neler;

  • Mümkün olduğunca kemer seçimlerinizin iyi kalitede deriden üretilmiş olmasına dikkat ederseniz daha şık ve kaliteli bir görünüm elde edebilirsiniz.
  • Deri bir el çantası pratik, şık ve kullanışlı oluşuyla dolaplarımızda yer açmamız gereken bir diğer aksesuar. Deri çanta alırken en önem gösterilmesi gereken nokta çantanın saplarının sağlamlığı ve çantaya tutturulduğu noktalar. Özellikle sap kısımlarının %100 deri olması sizi yarı yolda bırakmaması açısından önemli.
  • Hafif ve rahat pamuk çoraplar üretilirken dayanıklılıklarını artırmak için sentetik materyallerle güçlendirilirler. Temel kural olarak, pamuk oranı ne kadar yüksekse çorabınız o kadar rahat olacaktır. Doğru seçilmiş kaliteli çoraplar için pamuk veya bambu tercih edebilirsiniz.
  • Şemsiyeler için önemli ipucu küçük şemsiyeler tercih etmeniz. Tam boy şemsiyeler hem ıslanmaya karşı sağladıkları maksimum koruma açısından hem de yarattıkları daha karizmatik etkiye rağmen, çok pratik olamayabiliyorlar. Bu yüzden çantanızda hatta kolunuzun altında rahatça taşıyabileceğiniz daha küçük şemsiyelerden yana. Şemsiye tercihlerinde renk seçimi muhtemelen tüm diğer aksesuarlara göre biraz daha katı kurallara tabi. Bizim önerimiz kıyafetiniz nasıl olursa olsun uyum sorunu yaşamayacağınız siyah, lacivert ya da koyu gri yönünde.
  • Cüzdan tercihinizde ince, şık bir tercih yapabilirsiniz. Kural olarak cüzdanınız ceketinizin iç cebine ya da pantolonunuzun arka cebine kıyafetinizde hiç bir şekil bozukluğu yaratmadan sığacak kadar ince olmalı. Renk tercihi, klasik renkler olan siyah, kahverengi ya da lacivertten yana olmalı.
  • Saatler insanların en çok önem verdiği aksesuarlardandır. Hem kombin bütünleme hem de zamanı öğrenme açısından önemli olan saatleri uzun süre, bozulmadan kullanabilmek için düzenli olarak bakımının yapılması ve ilk seçiminde bazı hususlara dikkat edilmesi gereklidir. Saatler insanların dış görünüşleri, karakterleri ve imajlarını ortaya koyan aksesuarlardır. Bunun için saat seçimi yaparken ilk dikkat edilmesi gereken, nerede kullanılacağının düşünülmesi ve o ortama, o ortamda kişinin kendi statüsüne uyup uymadığına karar verilmesidir. İkinci dikkat edilmesi gereken husus kişilerin yaşam tarzları ve giyimleri ile uyumlu saatler seçmeleridir.

4r6515200009GRI_2

Önerilen Yazılar

dilara_blog
2017 İLKBAHAR /YAZ ERKEK MODA TRENDLERİ
April 17, 2017
BLOG
HANGİ TAKIM ELBİSEYE HANGİ RENK AYAKKABI?
February 20, 2017
ofisin_sikligi
OFİSİN ŞIKLIK REHBERİ
February 02, 2017
shutterstock_243042895
Kış Tatilinin Türkiye’deki En İyi Üç Merkezi
January 10, 2017
takim_blog
Gücün ve Şıklığın Adresi ‘’ Takım Elbise’’
January 02, 2017
untitled-4
En Şık Hediye Alternatifleri
December 02, 2016
altinyildiz_classics1049-51x32
İş Görüşmelerinde İlk İzlenim İçin Önemli İpuçları
November 21, 2016
blog_k%c4%b1s-jpg
Soğuk Havalarda Şık Kalmanın Yolları
October 21, 2016
%c3%b6ne-%c3%a7%c4%b1kar%c4%b1lm%c4%b1%c5%9f-g%c3%b6rsel
Serin Havalarda Gardırobunuzda Olması Gereken Trendler
September 29, 2016