By Altınyıldız Classics

HANGİ TAKIM ELBİSEYE HANGİ RENK AYAKKABI?


Her ne stilde giyiniyorsanız giyinin, bazı tarzlar asla eskimeyecektir. Zamanını aşan ve her daim geçerliliğini koruyan tek tarzın klasik giyim olduğu yüzyıllar boyunca tekrar tekrar karşımıza çıkarak kendini kanıtladı.

Trendler, yani kısa dönemde çok etkili ve aynı şekilde hızla geçen moda akımlarına karşın, klasik giyim hem çağımıza uyum sağlayarak kendini yeniledi, hem de her zaman güvenebileceğiniz duruşundan hiç ödün vermedi. Vücudunuza tam oturan iyi bir takım elbise her dönemde karakteristik özelliklerinizi öne çıkaran temel unsur olmuştur. Kendinize yapabileceğiniz en büyük iyilik, takım elbisenizin altına yine onun kadar önem taşıyan uyumlu bir ayakkabı giymek olacaktır. Günümüzün gelişmiş tekstil dünyasında son derece geniş bir yelpazede farklı renk tonlarında takım elbise ve ayakkabı seçenekleri bulunmaktadır. Peki hangi takım elbiseye hangi ayakkabı giyilir? Sizde siyah ayakkabı diyorsanız ki siyah ayakkabı her takım elbisenin kurtarıcısı konumunda fakat daha iyi kombinler yapabilmek adına bu konuyu sizler için daha kapsamlı ele alacağız.

4R3017100022SYH_1

Siyah Takım Elbiseyi, siyah, lacivert ve tonları ile kombinleyebiliriz. Örneğin tüm siyah takım elbiselerin altına siyah ayakkabı giyilebilir. Fakat mavi siyah ya da gece siyahı olarak adlandırılan renkte olan takımların altına siyah ayakkabı giyilmemeli. Bu renkteki takımlarınızın altına lacivert ayakkabı giymeniz çok daha şık bir görünüm yakalamanızı sağlar.

4R3013200088ran_1

Gri takım elbiselerin altına en çok yakışan ayakkabı rengi ise siyah ve kahverenginin taba tonudur. Özellikle taba rengi ayakkabılar ve açık gri bir takım elbise ile tüm dikkatleri üzerinizde toplamanız çok kolay olacak!

4R3017100084SKS_1

Mavi tonlarında olan takım elbiselerinizle de koyu kahverengi ayakkabılarınızı birlikte kullanın! Siyah ayakkabılar takımınızın şıklığını biraz gölgede bırakır. Ancak lacivertin çok koyu olmayan tonlarında ayakkabınız varsa bunu da mavi takımlarınızla birlikte kullanabilirsiniz. Ayakkabınızın renginde bir kravat veya fular kullanarak renk ahengini tamamlayabilirsiniz.

4R3017100101LAC_1

Lacivert ve Gri Takım Elbiseler ve diğer takım elbiselerin olmazsa olmazı ayakkabı her zaman kahverengidir. Kahverengi her zaman hit ve bütün takım elbiselerle kombinasyonu en kolay renktir.

Kahverengi ayakkabılarla ilgili olarak önemli bir hatırlatma ;kahverengi ayakkabı giydiğiniz zaman, kullandığınız diğer tüm deri aksesuarların da kahverengi, hatta aynı ton kahverengi olmasına özen gösterin  ve kahverengi ile uyumlu renkte (ya da takım elbiseniz ile aynı tonda değil, kontrast bir renkte) bir kravat takın; böylece kahverengi ayakkabıları bilinçli olarak şık görünmek için giydiğinizi vurgulamış olursunuz. Örneğin gri bir takım elbise ve beyaz gömlek ile kahverengi ayakkabı giyiyorsanız, gri-siyah tonlarında değil de; sarı, turuncu, hardal, vb. renklerde bir kravat çok daha şık duracaktır.

 

Bilinen klasik bir teori var, bir ayakkabı her zaman için kişinin kimliğini açıklayan bir aksesuardır. Bu yüzden ayakkabı seçiminde çok dikkat etmemiz gerekiyor. Bütçemizin el verdiğince ayakkabımızın kaliteli olmasında fayda var. Hem günlük hayatta giyebileceğimiz casual tarzda hem de takım elbise ile giyebileceğimiz ayakkabılar seçmemiz daha doğru olacaktır.

Önerilen Yazılar

blogsff
AKSESUAR ALIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER
March 15, 2017
ofisin_sikligi
OFİSİN ŞIKLIK REHBERİ
February 02, 2017
shutterstock_243042895
Kış Tatilinin Türkiye’deki En İyi Üç Merkezi
January 10, 2017
takim_blog
Gücün ve Şıklığın Adresi ‘’ Takım Elbise’’
January 02, 2017
untitled-4
En Şık Hediye Alternatifleri
December 02, 2016
altinyildiz_classics1049-51x32
İş Görüşmelerinde İlk İzlenim İçin Önemli İpuçları
November 21, 2016
blog_k%c4%b1s-jpg
Soğuk Havalarda Şık Kalmanın Yolları
October 21, 2016
%c3%b6ne-%c3%a7%c4%b1kar%c4%b1lm%c4%b1%c5%9f-g%c3%b6rsel
Serin Havalarda Gardırobunuzda Olması Gereken Trendler
September 29, 2016
bayram
BAYRAMA ÖZEL ŞIK STİL ÖNERİLERİ
September 02, 2016