By Altınyıldız Classics

Kış Tatilinin Türkiye’deki En İyi Üç Merkezi


Türkiye gibi dört mevsimin yaşandığı ve kışların tadına doyulmaz güzellikte geçtiği bir ülkede var olan birden çok kayak merkezi eşsiz güzellikleri ve kaliteli hizmetleri ile sizleri bekliyor. Siz macera severler için Türkiye’de ki en iyi ilk üç  kayak merkezlerini bir araya getirdik ;

  • Uludağ Kayak Merkezi

Bursa’ya 36 km uzaklıkta bulunan Uludağ Kayak Merkezi, güneybatı mevkinde yer alır. Türkiye’nin en büyük kayak merkezi unvanını taşımaktadır. Konaklama tesislerinin çeşitliliği ve büyük şehirlere yakın oluşu bu tesisin popülerliğini devam ettirmektedir. Kış mevsimi boyunca çeşitli festival ve şölenlere ev sahipliği yapmaktadır. Özel pistleri sayesinde gözde bir kayak merkezidir. Kayak dışında, snowboard yapabilir, kar motorsikleti ile turlayabilir, buz pateni kayabilir ve bigfoot deneyimi yaşayabilirsiniz. Aynı zamanda oteller bölgesinde bulunan telesiyej ve teleski gibi ulaşım araçlarını da kullanarak macera dolu bir kış tatili geçirebilirsiniz.

  • Erciyes Kayak Merkezi

Kayseri ilimizin merkezine 25 km uzaklıktadır. Kış boyunca sürekli kar alan merkeze günübirlik turlar da düzenlenmektedir. Kayak pistlerinin jandarma korumasında olduğu merkezde, olası sağlık problemlerine karşı bir de sağlık ocağı hizmet verilmektedir. Türkiye’deki en uzun telesiyej hizmetlerinden birine sahiptir. Yeni başlayanlar için kurslar düzenlenen tesiste, aynı zamanda kayak malzemelerinizi kiralama olanağı bulabilirsiniz. Kayakçılar tarafından oldukça avantajlı bulunan pist, 1800 ve 300 metre arasında yüksek zirvelere sahiptir. Her bütçeye hitap eden konaklama tesislerine ve kamp yapılabilecek alanlara sahiptir.

  • Kartalkaya Kayak Merkezi

Bolu’nun merkezine 38 km uzaklıkta bulunan bu önemli kayak merkezi, Köroğlu Dağları’na kurulmuştur. Bu merkezde, snowboard da yapılabilmektedir. Çevresi muhteşem çam ormanlarıyla kaplı olan Kartalkaya, ılıman bir iklime sahiptir. Merkeze oldukça yakın 3 büyük otel de kaliteli ve konforlu hizmetleriyle tercih edilmektedirler. Günübirlik turların da düzenlendiği tesiste yeni başlayanlar için kayak öğretmenleri ve gerekli teçhizatlar hazır şekilde beklemektedir. Sezona göre değişen otel fiyatları her kesimden ziyaretçiye açıktır ve oteller tesislerini her sene yenilemektedir. Kar kalınlığı 3 metreye ulaşan Kartalkaya, Avrupa standartlarında hazırlanmış özel bir snowboard pistine de sahiptir.

 

Kış Tatilinin Tadını Çıkarın , İyi Eğlenceler ..

Önerilen Yazılar

blogsff
AKSESUAR ALIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER
March 15, 2017
BLOG
HANGİ TAKIM ELBİSEYE HANGİ RENK AYAKKABI?
February 20, 2017
ofisin_sikligi
OFİSİN ŞIKLIK REHBERİ
February 02, 2017
takim_blog
Gücün ve Şıklığın Adresi ‘’ Takım Elbise’’
January 02, 2017
untitled-4
En Şık Hediye Alternatifleri
December 02, 2016
altinyildiz_classics1049-51x32
İş Görüşmelerinde İlk İzlenim İçin Önemli İpuçları
November 21, 2016
blog_k%c4%b1s-jpg
Soğuk Havalarda Şık Kalmanın Yolları
October 21, 2016
%c3%b6ne-%c3%a7%c4%b1kar%c4%b1lm%c4%b1%c5%9f-g%c3%b6rsel
Serin Havalarda Gardırobunuzda Olması Gereken Trendler
September 29, 2016
bayram
BAYRAMA ÖZEL ŞIK STİL ÖNERİLERİ
September 02, 2016