11.11 Alışveriş Günü Nasıl Ortaya Çıktı?

11.11 Alışveriş Günü Nasıl Ortaya Çıktı?

11.11 Alışveriş Günü Nasıl Ortaya Çıktı?

Yıl boyunca beklenen o gün sonunda geldi çattı. Çin’in -ve dünyanın- en büyük çevrimiçi alışveriş etkinliği 11.11 ile ilgili fırsatlar kulağımıza çalınmaya başladı bile. Her sene gitgide büyüyen alışveriş festivalleri üstüne yenilerini ekleyerek çığ gibi büyümeye devam ediyor. Black Friday, Cyber Monday derken son yıllarda 11.11 indirimlerine de sıkça rastlamaya başladık. Online alışverişin bu kadar revaçta olduğu, oturduğumuz yerden cep telefonlarımızla istediğimiz ürünü rahatça satın alabildiğimiz teknoloji devrinde bu indirimleri takip edip ihtiyaçlarımızı karşılamak her açıdan rahatlatıcı bir alışveriş deneyimi sunuyor. Altınyıldız Classics’in çok özel indirimlerine geri sayım yapmaya başladığımız bu günlerde 11.11 alışveriş günü indirimi nereden çıktı, neleri kapsıyor? Gelin birlikte öğrenelim.

 

11.11 Yalnızlar Günü

İlk kez Çin’de ortaya çıkan 11.11 Sevgililer Günü’ne karşıt bir gün olarak kutlanmaya başlamış. Üniversite öğrencilerinin birbirlerine hediye alarak kutlamaya başladığı bugüne Bekarlar, Yalnızlar günü denmesinin sebebi ise tarihin tamamen 1 rakamından oluşuyor olması.

2009 yılında Çin’in e-ticaret devi tarafından sahiplenilen 11.11 Bekarlar Günü, o günden beri ister bekar ister evli olsun herkesin ilgi odağı olan, günler öncesinden beklediği bir alışveriş gününe dönüştü. 11.11 yalnızca Çin pazarında kutlanılan bir günken e-ticaret sektörünün yükselişiyle tüm dünyaya yayılan bu indirimler pek çok markanın da içerisinde bulunduğu rekabetçi bir ortamda büyük indirimler ve fırsatlar sunduğu bir güne dönüştü.

Altınyıldız Classics’in 11.11 Alışveriş Günü’ne özel bi sürprizi var! Şimdi 300 TL ve üzeri alışverişlerinizde 75 TL hediye çeki hediye! 9, 10, 11 Kasım’da 150TL üzeri alışverişlerinizde kullanabileceğiniz hediye çekinizle hazır kış da gelmişken gardırobunuza yeni bir güncelleme getirmenin tam zamanı!