2019 İlkbahar/Yaz Erkek Trendleri

2019 İlkbahar/Yaz Erkek Trendleri

İçinde bulunduğumuz dünyada tüm akımların hızla değiştiği gibi, moda trendleri de her geçen gün yenileniyor, farklı çizgilere ulaşıyor. Modanın hızlı adımlarına ayak uydurmak ise bazen zor bir hâle gelebiliyor. Kimi dönem sokak modası ön plana çıkarken kimi dönemlerde de daha klasik ve şık giyim stilleri revaçta oluyor. Bazen pastel tonları en çok tercih edilen renkler oluyor, bazen de neon renkler beğeniyle karşılanıyor. 2019 erkek modası ise daha pastel ve neon tonlara, retro gömleklere, takım elbiselere, her dönemin modası olan jean'lere ve daha fazlasına göz kırpıyor.

İşte 2019 erkek yaz modası trendleri...

"Sevilen Parçalar"

2019 yaz modası parçaları arasında genellikle daha maskulen kıyafetler yer alıyor. Dar pantolonların üzerine giyilen uzun ceketler son derece çarpıcı görünüşler ortaya çıkarıyor. Çift düğmeli ceketler, desenli gömlekler ve gösterişli aksesuarlar 2019 yaz trendleri arasında yerini almayı başarıyor. Sokak modası bu yıl geçtiğimiz yıllara göre popülerliğini bir nebze de olsa kaybediyor ve sokak modasının yerini oldukça şık duran ama bir o kadar da spor bir görünüme sahip takım elbiseler alıyor. Daha bol kalıplara, daha kuralsız dikişlere sahip olan takım elbiselerle birlikte giyilen basic t-shirt'ler, spor ve şık kelimelerinin birlikteliğini en iyi şekilde aktarıyor.

Her dönemin modası olan kotlar bu sezonda da karşınıza çıkıyor. Özellikle kot şort ve sweatshirt ikilisi bahar aylarının vazgeçilmez kombin parçalarından oluyor. Kot şortun yanı sıra rengarenk kumaş şortlar ve desenli gömlekler de sezonun favorileri arasında yerini alıyor. Baharın en sevilen parçası olan trençkotlar ise hareketli görünümleriyle dikkatleri üzerine topluyor. Ayakkabılarda ise sneaker modası kaldığı yerden devam ediyor.

"Göze Çarpan Renkler"

Kıyafet tarzlarının yanı sıra renkler de modayı oluşturan önemli noktalar arasında yer alıyor. 2019 modasında kıyafetlerde özellikle pastel tonlar tercih ediliyor. Özellikle takım elbiselerde tercih edilen pastel tonlar, takım elbisenin şıklığına daha spor bir görünüm ekliyor. Ancak kıyafetlerdeki spor ve şık zıtlığında olduğu gibi, renklerde de bu zıtlık görülebiliyor. Pastel tonların yanı sıra tamamen beyazdan veya neon renklerden oluşan kombinler hemen göze çarpıyor.

Takım elbiselerde siyah ve lacivertten bir nebze uzaklaşma görülüyor. Bu sezon bembeyaz takım elbiselerle karşılaşabileceğiniz gibi; mavi, sarı, yeşil ve pastel tonlarda takımlara da rastlayabilirsiniz. Aynı zamanda gömlekler ve sweatshirt'lerde de neon renkler görmeniz mümkün.

post
SLİM FİT DESENLİ CEKET
post
TAİLORED SLİM FİT BASKILI GÖMLEK
post
SLİM FİT DESENLİ PANTOLON

"Sneaker Modası"

Son zamanların favori ayakkabı modeli olan sneaker'lar, bu sezonda da en sevilen modeller arasında yer alıyor. Genellikle beyaz renkte tercih edilen sneaker'ları bu sezon beyaz - neon ikilisiyle görebilirsiniz. Özellikle neon yeşil, ayakkabılarda sıklıkla tercih edilen bir renk oluyor. Sneaker'ların yanı sıra Oxford modeli ayakkabılar da 2019 yılının İlkbahar - Yaz trendlerinde yer buluyor. Kahverengi ve siyah Oxford'lar, kombinlerinizin tamamlayıcı parçası hâline geliyor.

"El Çantaları"

Geçtiğimiz yılların çanta modası arasında yer alan spor çantalar, yerini el çantalarına bırakıyor. Sezonun yıldız parçalarından olan el çantaları neredeyse her koleksiyonda yer alıyor. Beyaz ve kahve renklere sahip olan el çantaları, büyük ve küçük boyutlu olarak da birbirinden ayrılıyor. Aynı zamanda çantaların farklı desenlere sahip modelleri de öne çıkıyor.

Kısacası 2019 yaz trendleri arasında spor ve şık kelimelerini bir arada taşıyan takım elbiseler, kısa şortlar, retro gömlekler, sneaker ve Oxford tarzı ayakkabılar yer alıyor. Görsel açıdan da rengarenk bir görünüm sunan 2019 modası, geçen yıllara göre büyük farklılıklarla karşınıza çıkıyor.