7 Adımda Takım Elbise İle Mükemmel Görünün

7 Adımda Takım Elbise İle Mükemmel Görünün

Erkek şıklığının en önemli parçalarından birini simgeleyen takım elbise, doğru kuralları uygulayarak seçildiğinde, baş döndürücü etki yaratabiliyor. Tıpkı kadınların gardıroplarında mutlaka bulunması gereken zamansız mekansız sihirli parçalar gibi erkeklerin de en özel durumlarını kurtaracak takım elbise modellerine ihtiyaçları bulunuyor. Vücut tipinize ve tarzınıza uygun takım elbiseyi bulduktan sonra en doğru şekilde giymeyi ve kullanmayı bilmek de başlı başına uzmanlık gerektiriyor. Zira takım elbise, girdiğiniz ortamda imzanızı bırakmanız için oldukça etkili bir yöntem.

"Kumaş Kalitesi"

Takım elbise seçerken belki de en çok dikkat etmeniz gereken konu, takım elbisenin üretildiği kumaşın yapısıdır. Kumaş içeriğinde mümkün olduğunca polyester malzeme bulunmamasına özen göstermek gerekiyor. Zira polyester, güneş ışığında parlama yaparak, takım elbiseyi kalitesiz ve ucuz gösterebiliyor. Bu nedenle yaz mevsimi için keten ve lifli ipliklerle üretilmiş kumaşları, kış ve sonbahar mevsimleri için yünlü ve tüvit gibi dokulu kumaşları tercih etmeniz, kusursuz görünmeniz için büyük fayda sağlıyor. Günlük takım elbise seçimlerinizi griler, duman rengi ve antrasit renklerinden yana kullanmanız, siyah takım elbiseye oranla daha şık bir izlenim yaratacaktır. Siyah ve lacivert renkli kumaşlarla üretilmiş takım elbiseleri, daha çok özel günlerde ve akşam programları için tercih edebilirsiniz.

"Şıklığa Giden Yolda İkinci Adım: Vücut Tipinize Uygun Takım Elbise"

Vücudunuzu iyi tanımanız, erkek takım elbise seçiminizde en doğru sonuçlara ulaşmanız için önemli bir kriter. Eğer omuz yapınız geniş ve iddialı ise takım elbisenizin ceketi daha küçük vatkalı olabilir. Daha doğal ve şık bir görünüm için önemli bir detay olan omuz tasarımı, ceketin omuz kısımlarının tam olarak oturması ile de yakından ilgili. Üzerinizde ceketiniz varken kollarınızı kaldırdığınızda, omuz kısımları havaya kalkıyorsa, bir büyük beden ceketi denemekte yarar var. İnce bir beliniz varsa slim fit tasarımlar tam size göre! Vücuda oturan tek ya da 2 düğmeli ceketler, şıklığınızı ön plana çıkarmak için fayda sağlıyor. Ceketinizin uzunluğunun kalça bölümünüzü kapattığından emin olmanız da kusursuz takım elbiseyi seçerken büyük önem taşıyor. Uzun ceketler, her tür vücut tipine sahip erkek için zarif ve asil bir görünüm kazandırıyor.

"Dikkatle Oluşturulmuş Boy Ayarları"

Takım elbise seçerken, ceket manşetlerinin ve pantolon boyunun kusursuz biçimde ayarlanmış olması, sonucu doğru orantılı olarak etkiliyor. Takım elbisenin pantolon boyunun, ayakkabınızın üzerine düşecek kadar uzun olması yeterli oluyor. Topuklara kadar uzaması görüntüyü biraz salaş hale getirebiliyor. Bu nedenle, pantolon boyunun iyi ayarlanmış olması, şık ve fit bir görünüm için önem taşıyor. Pantolon üzerinizdeyken oturduğunuzda, çorabınız pantolon paçalarından bacağınızı göstermeyecek kadar uzun olmalı.

"Manşet ve Yaka Detayları"

Ceketinizin içine giyeceğiniz gömleğin kol manşetleri, yaklaşık 1,5 cm. dışarıda kalacak biçimde uzun olmalı. Daha fazla uzun ya da kısa olması, takım elbisenin görüntüsünü bozabiliyor. Gömleğinizin yakası, ceketin yakasının altına girmemeli ve yaka klapası ile arasında yaklaşık 1,5 cm. boşluk kalmalı. Bu ölçüyü, kol manşeti ve yaka boşluğunun aynı ölçüde olması şeklinde de aklınızda tutabilirsiniz. İnce yaka klapasına sahip ceketler sportif ve modern tasarımlara, daha kalın klapalı modeller ise klasik tasarımlara uygulanıyor. Seçeceğiniz erkek takım elbisenin, tarzınıza uygun olup olmadığını bu şekilde de belirleyebilirsiniz.

post
SLİM FİT DESENLİ TAKIM ELBİSE
post
EKSTRA SLİM FİT TAKIM ELBİSE
post
REGULAR FİT 4 DROP TAKIM ELBİSE

"Ayakkabı ve Kemer Seçimi"

Erkek takım elbise modelleri, ne kadar şık bir tasarıma sahip olurlarsa olsunlar, kullanılan aksesuarlar, kemer ve ayakkabılar, şıklığın tamamlanması için en önemli detayları oluşturuyor. Takım elbiselerin altına giyebileceğiniz en uygun ayakkabılar, Oxford, Makosen ve klasik ayakkabılardır. Bunların dışında, tokalı tasarıma sahip Monk Strap tarzı ayakkabılar da mükemmel uyum sağlıyor. Kemer seçiminizin mutlaka ince tasarımlı olması ve ayakkabı renginizle bire bir uyum sağlaması gerekiyor.

"Düğme Kullanımı"

Takım elbiseyi doğru seçmek kadar onu doğru biçimde taşımak da kusursuz görünmeyi etkiliyor. Ayakta dururken, ceketinizin yalnızca orta düğmesinin ilikli olması ve eğer iki düğmeli ceket giyiyorsanız, yalnızca üst düğmenin kapalı olması yeterli. Otururken mutlaka ceketinizin düğmesini açmalısınız; zira kapalı konumda kalması, hem ceketin duruşunun olumsuz yönde etkilenmesine hem de düğmenin gevşemesine sebep oluyor. 3 düğmeli ceket giyerken yine ortadaki düğmeyi kapalı tutabilir, en üstteki düğmeyi opsiyonel olarak açık ya da kapalı olarak kullanabilirsiniz.

"Aksesuar Detayları"

Takım elbiseleri süsleyen kravat, yaka mendilleri gibi küçük aksesuarların da görünüm üzerinde büyük etkisi bulunuyor. Kravatınızın genişliği, ceket klapanızın genişliği ile eşit olmalı. Yaka mendili kullanacaksanız, kesinlikle kravatınız ile aynı desende olmamasına özen göstermelisiniz. Kravatınızın uzunluğu, kemerinizin hemen üzerinde son bulmalı ve en önemlisi kravatınızın rengi mutlaka takım elbisenizin renginden daha koyu renkte olmalı.

Erkek takım elbise fiyatları, seçtiğiniz modelin kumaşına, stiline ve detaylarına göre farklılık gösteriyor. Altınyıldız, stil sahibi erkeklerin kendilerini ifade edebilecekleri birbirinden şık tasarımlara imza atıyor. Tüm detayları bir arada bulabileceğiniz zengin ürün koleksiyonu ile Altınyıldız, erkek takım elbise modelleri ile göz dolduruyor.