Black Friday Nedir?

Black Friday Nedir?

Kasım ayı indirim ayı demek! 11.11’in etkisi hala sürüyorken önümüzde daha da büyük bir indirim var: Black Friday! Peki Black Friday indirimleri nasıl ortaya çıktı? Neden bu çılgın indirim günlerine Black Friday deniyor? Black Friday tam olarak hangi zamana denk geliyor? Bütün bu soruların cevaplarını gelin birlikte keşfedelim.

 

Black Friday Nedir?

1960 yılında yaşanan büyük kriz sebebiyle mağazaların dev indirimler yaptığı dönemde ortaya çıkan Black Friday ismi, bu büyük indirimlerde mağazalarda yaşanan büyük izdihamlar ve karşıklıklar sebebiyle çıkan haberlerden günümüze kadar geldi. Şükran Günü’nden bir sonraki sabah özellikle Amerika ve Kanada’da uygulanan bu çılgın indirimler sebebiyle insanlar aylar öncesinden hazırlıklarını yapmaya başladı. Teknoloji, giyim, kozmetik, ev & yaşam ürünleri gibi aklınıza gelebilecek her çeşit üründe büyük indirime gidilen bu dönemde hem mağaza çalışanları hem müşteriler yıllarca çok büyük sıkıntılar yaşadı. Bugün neyse ki online alışveriş sayesinde artık mağaza önünde sıra beklemeden istediğimiz ürünleri sepetimize ekleyip satın alabiliyoruz.

Black Friday Ne Zaman?

Aslen Amerika’da Kasım ayının dördüncü Cuması uygulanan Black Friday indirimi yıllar geçtikçe ve online alışveriş yaygınlaştıkça haftalara ve günlere yayılmaya başladı. Bu büyük indirimler ülkemizde genellikle Kasım’ın son haftası bazen tek bir gün bazen birkaç gün şeklinde karşımıza çıkabiliyor.

Black Friday’den Ne Alabilirim?

Aklınıza gelen ne varsa Black Friday indiriminde satın alabilirsiniz. Ülkemizde ilk zamanlar yalnızca teknoloji indirimleriyle bağdaştırılan Black Friday artık neredeyse bütün ürünleri kapsıyor. Kış aylarına denk gelen bu büyük indirimlerde yapılabilecek en mantıklı alışveriş mont, kaban, bot, ceket gibi kışlık ihtiyaçları karşılamak oluyor. Yalnız burada dikkat etmeniz gereken en önemli nokta indirim tarihlerini ve alacağınız ürünler listesini aklınızın bir kenarına kaydetmek. Şunu unutmayın indirim günleri herkes alışveriş yapmaya odaklı olacak. Öncesinden planlı bir alışveriş sistemi tuttursanız stoklar bitmeden istediğiniz her şeyi satın alabilirsiniz. Ülkemizde bu çılgın indirimler online alışverişte mağazalardan daha çok ilgi görüyor, tarihini öğrendiğiniz indirimden önce sepetinizi doldurmayı unutmayın.

Altınyıldız Classics’in Efsane Yıldız Günleri

Black Friday indirimlerinin etkisiyle Altınyıldız Classics’in de size büyük sürprizleri var. Alışverişinizi web sitesi üzerinden yaparsanız Efsane Yıldız Günlerine özel yeni sezon ürünlerinde geçerli %60 ‘a varan indirimlere ek sepette net % 30 indirimden faydalanabilirsiniz. Alışveriş tercihlerinizi telefonunuzdan yapmayı seviyorsanız da Altınyıldız Classics’in yeni sezon ürünlerinde mobile özel sepette net % 35 indirimi var! Sezonun en şık kaban , ceket, takım elbise ve gömleklerini gardırobunuza eklemek için bundan daha güzel bir bahane olamaz! Keyif ve stil dolu alışverişler dileriz!