Cyber Monday Nedir?

Cyber Monday Nedir?

Kasım ayından çıktığımız gibi yeni bir indirim günüyle daha karşı karşıya geldik! Cyber Monday! İlk çıkış noktası Black Friday’in internet versiyonu olan Cyber Monday online alışverişin yaygınlaşması ile bu anlamını yitirmiş olsa da pek çok insanın hala büyük bir beklentiyle beklediği bir indirim günü olmaya devam ediyor. Amerika’da Şükran Günü’nden sonraki pazartesi olarak kutlanılan Cyber Monday, Black Friday indirimine katılan çoğu markanın indirimlerine devam ettiği bir gün. Peki Cyber Monday nedir? Neden Cyber Monday deniliyor? Cyber Monday’den alınabilecek en mantıklı ürünler hangileri? Gelin birlikte öğrenelim.

Cyber Monday Nedir?

Senelerdir bir alışveriş etkinliği olarak kutlanılan Black Friday’in elbette ki ilk çıkış noktası mağazalardı. İnsanların uzun kuyruklar oluşturup mağaza önlerinde sabahladıkları ve izdihamlar yarattıkları Black Friday tüketici alışkanlıklarına bağlı olarak yavaş yavaş online alışverişte de etkili olmaya başladı. 2015 yılında bir internet sitesinin Cyber Monday yani Siber Pazartesi adı altında başlattığı indirim, Black Friday’in internet ayağı idi.

Siber Pazartesi indiriminin Pazartesi günü yapılmasının da mantıklı bir açıklaması var. Normal şartlarda Black Friday’den sonraki gün olması beklenen bu indirimin tüketicinin en çok internet alışverişi yaptığı günün Pazartesi günü olarak belirlenmesi üzerine Şükran Günü’nden sonraki pazartesi olarak kurgulanmaya başlandı. Deneyimli internet kullanıcıları hala Black Friday’den çok Cyber Monday indirimlerini bekliyor. Bu yıl 2 Aralık Pazartesi uygulanan Cyber Monday indirimleri her sene Şükran Günü’ne göre değişkenlik gösteriyor.

Cyber Monday’den Neler Alınır?

İsmi sebebiyle daha çok teknoloji indirimi gibi bir çağrışımı da olsa Cyber Monday indirim konsepti olarak Black Friday’den çok da uzakta konumlanan bir indirim günü değil. İnternet kullanımı ve internetten alışveriş geçmişinin Black Friday kadar uzak bir geçmiş olmaması sebebiyle Cyber Monday her yeni gelen şeyin öncekine oranla daha popülerleşmesi sebebiyle yeni gelen indirim günü olarak zamanla Black Friday’den daha popüler bir indirim gününe dönüştü. Dünyaca ünlü teknoloji markaları ve e-ticaret sitelerinin de dev indirim yaptığı bu günde alınabilecekler listesi Black Friday’de olduğu gibi çok çeşitli ve uzun. Eğer Black Friday indirimlerini her yerde görmekten sıkıldıysanız Cyber Monday’de daha sakin bir alışveriş deneyimi yaşayabilirsiniz çünkü Cyber Monday’in markalar tarafında bilinirliği henüz Black Friday kadar yüksek değil. Online alışverişin en büyük avantajlarından biri yüksek bütçeli ve taşıması da zor ev eşyalarını tek tıkla internetten sipariş edip evinize kadar getirtebiliyor olmamız bu yüzden böyle büyük indirimlerde bu tip kitle ve pahada büyük ihtiyaçlarınıza öncelik vermekten kaçınmayın.

Altınyıldız Classics’ten Cyber Monday Sürprizi

Hazır yeni yıl yaklaşıyorken Cyber Monday’i kendinizi ve sevdiklerinizi şımartmak için hediye alabielceğiniz bir pazartesi olarak değerlendirebilirsiniz. Yine soğuk havaların varlığına iyice alışmaya başladığımız bu pazartesi Altınyıldız Classics’in Cyber Monday sürprizinden yararlanıp kışlık alışverişinizi yapabilir, yeni bir kaban ve monta yatırım yapabilirsiniz. %60’a varan indirimlere ek sepette net ekstra %30 indirim fırsatıyla Black Friday’de kaçırdığınız ya da unuttuğunuz parçaları satın almak için son şansınızı kaçırmayın.