En Şık Ceket Kombinleri İçin 5 Altın Kural

En Şık Ceket Kombinleri İçin 5 Altın Kural

Bir erkeğin günlük hayatında ve iş hayatında en çok tercih edebileceği ve modern bir görünüme kavuşmak için giyebileceği ceket modelleri ile karakterinizi yansıtabilir, kendinizi giyiminizle anlatabilirsiniz. İlk saniyelerin öneminden sıkça bahseden uzmanların çalışmalarına kulak verildiğinde bir kişinin gözünde iyi bir izlenim yaratmak için doğru bir ceket kombininin sağlayacağı avantajlar göz önüne alınabilir. Yaşa, bulunulan ortama ve birlikte olunan kişilere göre ceket tercihlerinde değişikliğe gidilebilir.

"Alt Giyim ve Üst Giyim Uyumu"

Tercih ettiğiniz ceket çok şık, kaliteli ve göz alıcı olabilir ancak eğer genel görünümünüz ceketinizle uyuşan ve bütünlük yaratan bir izlenim uyandıramazsa ceket tercihiniz beklediğiniz etkiyi yaratamayabilir. Bu yüzden, üst giyime verdiğiniz önemi alt giyime de vermeniz gerekiyor. Ayakkabılardan başlayarak, pantolonla devam ederek doğru ve uyumlu bir görünüm oluşturmaya çalışmanız gerekiyor. Kot pantolon ya da spor pantolon tercih edecekseniz ayakkabı tercihinizi de buna göre yapmanız gerekir. Spor bir giyim, canlı ve dinamik bir görünüm elde etmek amacındaysanız resmi ve klasik ceketler yerine, renkli, son modaya uygun, modern bir tarza sahip ceketleri tercih etmelisiniz. Birbirleriyle zıtlık yaratan ve uyumsuzluk gösteren kırmızı ve yeşil gibi renkleri bir arada tercih etmekten kaçınmalısınız.

"Gece Giyimiyle Gündüz Giyimi Farklıdır"

Gözden kaçırılmaması gereken bir diğer önemli nokta da ceketinizi hangi vakitte giyeceğinizdir. Zira gündüz ve gece giyimi arasında keskin farklar vardır. Geceleri bir davete ya da özel bir yere gidecekseniz koyu renkli ve şık görünümlü ceketleri tercih edebilirsiniz. Gündüz vakitlerinde yapacağınız bir buluşma içinse, gün ışığında kaybolup gitmenizi engelleyecek ve tarzınızı ön plana çıkaracak renkli erkek ceket türlerini tercih edebilirsiniz.

"Kimlerle Bir Arada Olacağınız Önemlidir"

Eğer iş ortamında giyeceğiniz bir cekete ihtiyacınız varsa bu ceket kumaş kesimli ve sade bir görünüme sahip, koyu renklere ya da mavi gibi alışılmış bir renge sahip olmalıdır. Çünkü iş hayatında giyilen ceketler daha kurumsal ve ciddi bir görünüm oluşturarak karşı taraftaki kişilerde olumlu bir izlenim yaratma amacı taşırlar. Bu yüzden, iş hayatında klasik tarza sahip bir ceket daha avantajlıdır. Yakın arkadaşlarınızla ya da samimi olduğunuz birileriyle birlikte olacaksanız kendinizi dilediğiniz gibi ve özgürce ifade edebileceğiniz, tarzınızı ve karakterinizi yansıtabileceğiniz bir ceketi tercih etmelisiniz.

"Yaşınıza Uygun Ürünleri Tercih Etmelisiniz"

Genç yaştaki kişiler son moda ceketleri ve aykırı tarza sahip yenilikçi ceket modellerini orta yaş ve üstündeki kişilere oranla daha rahat bir şekilde tercih edebilirler. Ceket fiyatları açısından da kendinize hesaplı geldiğini düşündüğünüz ürünlere yönelmeye gözardı etmemelisiniz. Yaş arttıkça daha oturaklı ve sade ceket modelleri giyilmeye çalışılmalıdır.

"Şık Kombinler Şık Markalarla Sağlanır"

Ceket modelleri erkek giyiminin önemli bir parçası olduğu için bu ceketlerle şıklığı yakalamak oldukça önemlidir. Altınyıldız Classics gibi belli bir kalite ve güven seviyesine sahip öncü markaların ürünleri ile şık bir giyime kavuşmak son derece kolay bir hal alacaktır. İnsan vücudunda göz temasının en çok kurulduğu bölgenin yüz ve gövde olduğu düşünüldüğünde, şık ve olumlu bir izlenim bırakmak için kaliteli, vücuda uyumlu, akıllıca kombinlenmiş bir cekete sahip olmanın ne kadar önemli olduğu yadsınamaz. Bahsettiğimiz püf noktalara dikkat ederek sizin için en uygun ceket kombinini, tarzınızı ve karakterinizi yansıtarak oluşturmayı başarabilirsiniz. Kalıplara boğulmadan, yaptığınız kombinin üzerinizde duruşunun içinizi rahatlatıp rahatlatmadığına bakarak hem özgüveninizi arttıracak hem de sizi iyi hissettirecek bir giyim tarzı oluşturabilirsiniz.