Erkekler İçin Şort Giyme Rehberi

Erkekler İçin Şort Giyme Rehberi

Yaz mevsiminin tüm sıcaklığı ile kendini hissettirdiği şu günlerde farklı renkleri ile dikkat çeken erkek şort modelleri, sokakları sarmış durumda. Her sene çeşitlenen seçeneklerle birlikte modaya yön veren vazgeçilmez parçalardan olan şortlar, erkek giyiminde önemli yer tutuyor. Hem konforlu hem de stil sahibi olan çeşitler, günlük hayatta ve sosyal yaşamda erkeklerin en çok tercih ettiği giyim ürünleri arasına giriyor. Yazlık stilin demirbaşları olan şortları giyerken bazı kurallara dikkat etmek gerekiyor. Toplantı veya önemli görüşmelerde şort giymemeye özen göstermek ve şehirde giyilen şortlarla deniz kenarında giyilen şortları titizlikle ayırmak şart. Bu tip kuralları göz ardı etmeden yapılan şort seçimleri sizi çok şık ve modern gösterebilir.

"Şort giymek için doğru ortamda olduğunuzdan emin olun"

Şort giymenin en ince kurallarının başında doğru ortam geliyor. İş yemeklerinde, toplantılarda veya önemli resmi aktivitelerde şort giyilmesi tavsiye edilmiyor. Ceketle tamamlanan kombinlerde de şort giymekten kaçınmak gerekiyor. Şort için en uygun ortamlar ise açık ara deniz kenarları, piknik ortamları, hafta sonu arkadaş buluşmaları ve spor aktiviteleri olarak sayılabilir. Özetle, şort giymek için rahat ve gayri resmi ortamları tercih etmek doğru görüntü oluşturmak adına önemli bir detay.

"Şort boyu ve şort genişliğinde titiz davranın"

Erkeklerin sık yaptığı moda hatalarından biri vücutlarına uymayan şort modelleri ve şort boyları tercih etmek. Bu tip yanlışlar hem rüküş bir görünüm hem de prestij kaybı gibi olumsuz sonuçlar doğurabiliyor. Şort boyu seçerken vücut proporsiyonunuza uygun modeller seçmeye çalışın. Eğer bacak boyunuz kısaysa dizin biraz üzerinde biten veya diz hizasında şortlar seçebilirsiniz. Bacak boyunuz uzunsa daha kısa şortlar yerine diz hizasında şortlar tercihiniz olsun. Böylece daha dengeli bir görünüm yakalayabilirsiniz. Eğer bol cepli pantolonların kendinize yakıştırıyorsanız şortlarda da bol cepli modellere yönelebilirsiniz. Bacaklarınız inceyse hafif bol şortları, kalınsa duble paça modelleri tercih edebilirsiniz.

"Doğru kombinlerle şortlarınızı öne çıkarın"

Yazlık şort modelleri seçerken doğru kombin yapmak şart. Kumaş şortlarla uygun üst giyim parçaları ve aksesuarlar seçerek stil sahibi bir görünüm elde edebilirsiniz. Öncelikle şort üzerine hiçbir şekilde ceket giymemelisiniz. Desenli şort seçimlerini tatilde yapmanız, şehirde düz renkler kullanmanız uygun tercihler olabilir. Canlı renklerde şortlarla daha yumuşak tonlardan oluşan üst giyim parçalarını birlikte kombinleyebilirsiniz Bej, ekru veya gri gibi yazın öne çıkan temel renkleri hemen hemen her erkeğe yakışan alternatifler arasında bulunuyor. Pamuk, keten veya kanvas kumaşlı şortlar şehir hayatı için ideal seçimler arasında. Bu tip şortları açık renk keten gömlekler veya basic t-shirt modelleriyle tamamlayabilirsiniz.

"Şort-ayakkabı kombinine özen gösterinr"

Şortları doğru üst giyim parçalarıyla kombinlemenin yanında doğru ayakkabılarla bir araya getirmek de bir o kadar önemli bir ayrıntı. Polo yaka t-shirtler, kumaş şortlar ve lastik tabanlı makosenler harika bir kombin seçeneği oluşturuyor. Kot şortlarla spor ayakkabı ve t-shirt kombinleri etkileyici bir görünüm yaratıyor. Şortlarla giymemeniz gereken ayakkabı modelleri ise kösele ayakkabı ve klasik ayakkabı modelleri. Kumaş şortlarla uygun renkte sportif kemerler ve loafer ayakkabılar da tercih edebilirsiniz. Ayakkabınızın içine çorap giyecekseniz kombininizle uygun renkte babet çorap seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Böylece daha düzgün bir görünüm elde edebilirsiniz. Şort altı parmak arası terlik görünümünü ise sadece tatilde tercih etmelisiniz. Şort fiyatları ürünlerin kumaşına ve kullanım amacına göre değişiklik gösterebiliyor.

Siz de şort seçimi yaparken bu kurallara dikkat ederek estetik bir görünüm yakalayabilir, stilinizle herkese ilham verebilirsiniz.