Eylül Ayında Ne Var Ne Yok?

Eylül Ayında Ne Var Ne Yok?

Eylül Ayında Ne Var Ne Yok?

Yaz sıcakları yavaş yavaş aramızdan ayrılırken Eylül ayının güzel havalarına alışmaya çalışıyoruz. Eylül ayı etkinlikler açısından da tam bir yeni sezon açılışı gibi. Pek çok konser, sergi ve oyuna bol bol rastlayacağımız eylül ayında bu kadar çeşitlilik arasından hangisini seçelim diyenler için işte eylül ayı etkinlik önerileri;

Nereye Gitsek?

16. İstanbul Bienali

post

Fransız yazar, küratör ve akademisyen Nicolas Bourriaud’un küratörlüğünü üstlendiği 16. İstanbul Bienali, 14 Eylül’de başlıyor. Ekolojik sorunlar karşısında sanatın güncel durumunu pek çok sanatçı, düşünür, antropolog ve çevreci ile birlikte araştırmak için bir çıkış noktası oluşturan bienal, günümüzde doğadan iyiden iyiye uzaklaşmış olan insanın, çevre ile olan ilişkisini de sorguluyor. 26 ülkeden 56 farklı sanatçının işlerini görebileceğimiz bienali Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi İstanbul Resim ve Heykel Müzesi, Pera Müzesi ve Büyükada’da ücretsiz olarak gezebilirsiniz.

Moda Kayıkhane Konserleri

post

Eylül ayı konserler açısından da bir hayli yoğun geçecek gibi görünüyor. Tarihi moda iskelesinin yanında, deniz kenarında güzel bir akşam geçirip aynı zamanda en sevdiğiniz sanatçıların performanslarını dinlemeye ne dersiniz? Moda Kayıkhane’nin Eylül ayı programında çok seveceğiniz isimler var. Biraz geçmişe gitmek isteyenlere Selami Şahin & Semi Jazz performansını, farklı seslerin birlikteliğine tanık olmak isteyenlere de Ümit Besen & Pamela birlikteliğini öneriyoruz.

Uniq Açıkhava Film Festivali

post

Artık bir gelenek halini almış olan Uniq Açıkhava Film Festivali bu yıl da dünyaca ünlü yerli ve yabancı film seçkisiyle devam ediyor. Freddie Mercury’nin hayatını konu alan ve 4 dalda Oscar ödüllü Bohemian Rhapsody filmini açıkhava ayrıcalığı ile izleyebileceğiniz festilval, 15 Eylül’e kadar devam ediyor.

Nereyi Denesek?

Pizza Locale

post

Şöyle çıtır çıtır İtalyan usülü bir pizzaya kim hayır diyebilir? Son yıllarda fazlaca gördüğümüz pizzacı furyasında hangisi iyi, hangisinde farklı tatlar var bazen seçim yaparken zorlanıyoruz. Fakat bu kadar çeşitliliğin arasında ön plana çıkan bir pizza dükkanı var; Pizza Locale. İzmir ve İstanbul’un farklı farklı pek çok yerinde şubesi olan Pizza Locale, kaliteli malzemeler ve özgün tariflerle pizza merkalılarını bekliyor.

Çikolata Dükkanı

post

Eğer bir gün Moda’ya yolunuz düşer ve uzunca bir kuyruk görürseniz şaşırmayın çünkü büyük ihtimalle Çikolata Dükkanı’nın önünden geçiyorsunuz. “Asuman” isimli kendi icatları tatlılarıyla ünlenen bu şirin tatlıcı dükkanının günün her saatinde müşterisi bol. Kendinize ve sevdiklerinize küçücük bir hediye ile kocaman mutluluklar yaşatmak istiyorsanız Çikolata Dükkanı’nın tatlılarına bir şans verin.

Ne Sürsek?

Altınyıldız Classics AC Dynamic Parfüm

post

Hazır sonbahar gelmişken yazın hafifliğini atıp biraz daha ağır bir kokuya geçiş yapmak isteyenleri buraya alıyoruz. Üst notalarında portakal, su notaları, greyfurt, orta notalarında defne yaprağı, yasemin ve temel notalarında ambetrgris, paçuli, meşe ağacı, guiac ağacı bulunan Altınyıldız Classics AC Dynamic Parfüm tazelik hissiyatı ile çekiciliği bir arada sunan bir koku.

Ne İzlesek?

Bir Zamanlar Hollywood’ta – Quentin Tarantino

post

Quentin Tarantino’nun uzun zamandır beklenilen son filmi sonunda vizyona girdi ve daha uzun süre de vizyonda olacak gibi görünüyor. Brad Pitt ve Leonardo Di Caprio gibi Hollywood’un en çok konuşulan jönlerini bir araya getiren filmin en ilgi çekici oyuncularından biri de güzelliği ve başarılarıyla birkaç sezondur dikkatleri üzerine toplayan Margot Robbie. Hollywood’un 60’lı yıllarının sonlarına doğru film endüstrisinin ne durumda olduğunu bir hikaye üzerinden kurgulayan filmin seveni de çok sevmeyeni de. Bakalım siz hangi tarafta olacaksınız?