Gömlek Rengini Seçerken Yapılan Hatalar

Gömlek Rengini Seçerken Yapılan Hatalar

Gardıroplar onsuz düşünülemez. Klasik ya da spor, hangi tarzda olursa olsun birçok erkek giyiminde gömleklere yer veriyor. Peki gömlekle ilgili tek sorun giysinin ütülü olup olmaması mı? Elbette değil. Gömlek seçimi yaparken tarzınız için doğru ürünü bulduğunuza emin olmak istiyorsanız tavsiyelerimize göz atabilirsiniz.

"Renk Konusunu Netleştirin"

Yüzlerce hatta binlerce renk ve modelde sunulan gömlekler kafa karıştırıcı olabiliyor. Seçim yapmakta zorlanıyor olabilirsiniz, ancak gözünüze çarpan ilk gömleği almak yerine kendinize şu basit soruyu sorun: “Nerede giyeceğim?” Bu soruyu atladığınız taktirde gardırobunuzu işgal eden, hiçbir parçayla kombinleyemeyeceğiniz gereksiz bir sürü gömlek sahibi olursunuz. Seçeceğiniz ürünü takım elbiseyle giyecekseniz klasiklerden şaşmamalısınız. Renk konusunda seçim yaparken ürünü giyeceğiniz ortamı göz önünde bulundurabilirsiniz. Ciddi bir ortamda daha sade ve sakin renkler, desensiz modeller kurtarıcınız olacaktır.

Gömlek kombini yaparken renkler konusunda kararsız kalıyorsanız her zaman işe yarayacak olan üç renk kuralından yardım alabilirsiniz. Bunun için kendinize bir ana renk belirleyin ve ana rengin çizgisinde ilerleyin. Renk konusunda tona ton denen, birbirine yakın tonları tercih edebileceğiniz gibi, kontrast renkleri de kullanabilirsiniz. Gömlek rengi seçerken ürünü giyeceğiniz yerin yanı sıra kullanacağınız yan aksesuarları da göz önünde bulundurarak şık bir görünüme kavuşabilirsiniz. Takım elbiseyle kravat da kullanacaksanız daha düz renkler tercih edebilirsiniz.

"Ceket Ve Gömlek Uyumuna Dikkat Edin"

Erkek gömlek kombini yapılırken yapılan en büyük hatalardan biri diğer giysilerle gömleğin uyumunu göz ardı etmektir. Gömlekleri tek başına kullanabileceğiniz gibi ceketlerle de kombinleyebilirsiniz. Ceket içine gömlek giyerken ceketin rengine, dokusuna ve modeline dikkat etmelisiniz. Seçilecek gömlek kumaşının renk ve desenlerinin ceket kumaşının renk ve modeliyle uyum içerisinde olması gerekir. Ceketin modeline göre spor ya da klasik gömlek modelleri tercih edebilirsiniz. Yine sıklıkla yapılan yanlışlardan biri, klasik bir ceketin içine uyumsuz ve canlı renklerden oluşan spor gömlekler tercih etmektir. Aynı şekilde spor ceketlerin altına giyilen ve klasik tarzda olan gömlekler de uyumsuz bir görünüme neden olacaktır.

Renk konusu sadece gömlek seçiminde değil, genel anlamda giyim söz konusu olduğunda şıklığın en önemli ve belirleyici unsurudur. Erkek gömlek seçiminde bulunurken seçtiğiniz ürün renginin size yakışıp yakışmadığına da dikkat etmelisiniz. Ten renginize çok yakın renkler seçmek silik bir görünüme neden olacaktır. Sizin önünüze geçecek kadar iddialı ve canlı renkler göz yorucu olabilir.

post
TAİLORED SLİM FİT BASKILI GÖMLEK
post
TAİLORED SLİM FİT BASKILI GÖMLEK
post
REGULAR FİT BASKILI GÖMLEK

"Vücut Şeklinize Uygun Renk Ve Modelde Gömlekler Seçin"

Kendimizi iyi hissetmek, şık görünmek ve bulunduğumuz ortamın gerekliliklerine uyum sağlamak için kıyafetlerimize özen gösteriyoruz. Ancak şık bir görünüm için seçtiğimiz kıyafetlerin yalnızca modaya uygun olması yeterli değil. Kendine güvenen ve stil sahibi bir görünüm için doğru seçilmiş, vücudumuza uyum sağlayan kıyafetler tercih etmemiz gerekiyor. Vücut ölçülerimize uyum sağlayan, doğru renklerde seçilmiş kıyafetlerle her zaman şık görünmek mümkün olur. Gömlek seçerken de ürünün vücut ölçülerine uyum sağlayıp sağlamadığına dikkat edilmesi gerekiyor. Günümüzde farklı vücut yapıları için birçok gömlek seçeneği bulunuyor.

Vücut tipine göre gömlek seçerken ürünü ne kadar beğendiğinize değil, size ne kadar yakışıp yakışmayacağına dikkat edebilirsiniz. Kısa boyluysanız enine çizgili, çok karışık ve iri desenli gömleklerden uzak durmalısınız. Bu tip modeller yerine dikine çizgili modelleri tercih edebilirsiniz. Özellikle kilolu erkeklerin gömlek seçerken düştüğü en büyük yanılgılardan biri de fazlalıkları saklamak için bol kesim gömleklere yönelmektir. Bol ve geniş kalıplı gömlekler sizi olduğunuzdan daha kilolu gösterebilir. Doğru kalıpta ve renkte seçilmiş bir gömlek, olduğunuzdan daha fit görünmenize yardımcı olacaktır.