Her Erkeğin Kullanması Gereken 10 Stil Uygulaması

Her Erkeğin Kullanması Gereken 10 Stil Uygulaması

Moda kavramı, gelişen teknoloji ve globalleşen dünya içerisinde artık elitist bir yapı olmaktan çıkıp çoğulcu, ulaşılabilir ve yönlendirilebilir bir hal aldı. Artık şaşaalı tasarımlar, göz alıcı gösteriler ve sınırları belirlenmiş bir moda anlayışı; yerini tüm dünya toplumlarının her kesiminden insan tarafından uygulanabilir ve bu sayede de yaşayan bir organizma niteliğindeki bir kavrama bıraktı. Moda artık hepimiziz. Stilimizi biz belirleriz ve esinlenebileceğimiz şeyler sonsuz... Bunda şüphesiz akıllı telefonlarımız ve paylaşma kültürümüzün etkisi oldukça büyük. Dev bir paylaşım ağında yeni tarzlarımızı sergiliyor ve insanları etkileyebiliyoruz. Görsel iletişimimizin çift yönlü olması da yeni ilham kapılarını aralamamız için bize yardımcı oluyor. Peki erkek stili için kaliteli içerik vaat eden akıllı telefon uygulamaları hangileri? Sizin için bir araya getirdik.

"1- Instagram"

Günlük yaşantımızdaki görsel devrimin en büyük mimarlarından biri şüphesiz Instagram. Uygulama, dünyanın her kesiminden insanlar tarafından kullanılıyor ve kullanıcı sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. Böylesine yaşayan bir ekosistemin paylaşım zincirinde ise önemli bir halkayı da moda ve stil sayfaları oluşturuyor. Erkek stili için sınırsız ilhamı barındıran aplikasyon, tarzına değer veren tüm erkekler için mutlaka kullanılması gereken nitelikler taşıyor. Trendleri takip edip tarzınıza yön verebilmeniz için biçilmiş kaftan.

"2- Asos"

Eğer sokak modası sizin için resmi alternatiflerine göre daha tercih edilebilirse, Asos sizin için oldukça faydalı bir telefon uygulaması. Özellikle Birleşik Krallık erkek stili markalarını tek bir çatı altında toplamasının yanı sıra erkek stili için sonsuz alternatifi etkileyici kampanyalarla birlikte sunuyor. Uygulama, şık ve kolay navigasyon sunan arayüzünde, kullanım biçimi ya da ilgilendiğiniz ürünlere göre size özel önerilerde de bulunuyor.

"3- How To Tie A Tie"

Bazılarımız için kombinimizin eşsiz tamamlayıcısı ve bazılarımız için büyük bir eziyet olan kravatı, en işlevsel hale getirmek için yola çıkan aplikasyon, kullanıcılarına görsellerle destekleyerek 30’dan fazla kravat bağlama yöntemi sunuyor. Eğer kravat bağlamak sizin için de önemli bir sorunsa uygulamayı incelemelisiniz.

"4- Ask A Stylist"

Eğer uzun süredir aklınızda, tarzınızda bir takım değişikliklere gitmek var ve nasıl yapacağınızı kestiremiyorsanız, bu uygulama tam da size göre. Erkek stili için onlarca rüştünü ispatlamış moda ve stil danışmanını barındıran telefon uygulaması, dilediğiniz birini seçip tarzınız için öneri almanıza yardımcı oluyor.

"5- Shopstyle"

Trendleri takip etmek oldukça keyifli olsa da zaman zaman bütçenizi sarsabilecek durumlara da sebep olabiliyor. Tam da bu soruna çözüm olmak için geliştirilen uygulama, modanın en güncel halini, markaların indirim ve kampanyalarıyla birlikte sunuyor. Size de yeni stilinizin keyfini çıkarmak kalıyor.

"6- Men’s Hair"

Erkek stili, sakal-bıyık ve saç biçimleri ile doğrudan bağlantılıdır. Bu alanda yapacağımız değişikliklerse genelde sonuçlarının umduğumuz gibi olmayacağına dair güçlü bir umutsuzluğu barındırır. Peki geri döndürülemeyecek nitelikte olan bu değişikliklere başlamadan önce müdahale etme şansımız artık var desek? Bu telefon uygulaması ile yapmayı düşündüğünüz saç-sakal modelini sanal gerçeklikle deneyimleyip size uyup uymayacağını görme şansı yakalayabilirsiniz.

"7- Cool Guy"

Bu aplikasyon, gardırobunuza yeni bir perspektiften bakmanızı sağlıyor. Ne giyeceğim diye düşünüyorsanız, kıyafetlerinizin fotoğrafını çekin ve uygulama size hangi parçalarla hangi kombini yapabileceğinizi göstersin. Size de denemekten kurtulmanın verdiği rahatlığın keyfini sürmek kalsın.

"8- Cloth"

Kombininizi yaptınız ancak şıklığından emin değilseniz fotoğrafını çekip bu uygulama ile diğer kullanıcılarla paylaşın. Fikirlerini alın ve gideceğiniz mekana ya da günün önemine göre alternatif kombin önerileri bulun.

"9- Mod Man"

Gereksiz alışverişler karma karışık bir gardırobun temel sebebi. Hepimizin yaşadığı bu durumun en belirgin sonucu da ne giyebileceğimize dair en ufak bir ipucu bulamamamız. Bu aplikasyon sizden kıyafetlerinizin fotoğrafını çekmenizi istiyor. Karşılığında ise size en uygun kombini yapıyor ve eksik parçaları da en şık önerilerle tamamlıyor.

"10- Pinterest"

Sonsuz bir ilham denizi, bir telefon uygulaması ile cebinizde. Pinterest ile erkek stili için yapacağınız bir aramanın sonucunda kendinizi saatler süren ve ufkunuzu açacak bir yolculukta bulacaksınız. Dünyanın her yerinden kullanıcıların eklediği yaratıcı tasarım fikirlerinden oluşan bu koca denizde, tarzınız için birçok faydalı noktaya ulaşacaksınız.