İş Görüşmelerinin En Başarılı Stili

İş Görüşmelerinin En Başarılı Stili

İş görüşmenizin ya da toplantınızın başarılı geçmesi için birikimleriniz kadar stilinize de dikkat etmeniz şart. Bir sunum, toplantı ya da iş görüşmesine giderken duruma ve ortama uygun giyinmeniz, gerekli olanları yapmanız ve hataya düşmemeniz için ne yapmanız ve ne giymeniz gerektiği oldukça önemli. İster takım elbise ve kravat ikilisi isterseniz de blazer ceket ve casual pantolon kombini… Gideceğiniz iş görüşmesi ya da toplantının konseptine göre stil önerilerini sizin için hazırladık.

İş Görüşmelerinin En Başarılı Stili

İş görüşmesine gittiğiniz şirkette her gün takım elbise giyme kuralı varsa iş görüşmesine de takım elbiseyle gitmeniz en doğru karar olur. Banka, holding, plaza çalışanı ya da üst düzey yönetici vb gibi kıdemli pozisyonlar için bir görüşmeye girecekseniz seçiminizde takım elbisenin prestijini arkanıza almanız sizi 1-0 öne geçirecektir.

Takım elbise seçimi yaparken abartıdan uzak, sade ve şık bir tercihte bulunun. Lacivert bir takım elbise, beyaz gömlek, düz bir kravat, siyah kemer ve ayakkabılar, başarılı bir iş görüşmesi için gereken bütün özeni içeriyor bizden söylemesi.

post
SLİM FİT DESENLİ TAKIM ELBİSE
post
REGULAR FİT KLASİK GÖMLEK
post
CASUAL KEMER
post
KLASİK RUGAN AYAKKABI

Önemli Toplantıların En Başarılı Stili

Eğer müşteri görüşmelerine, büyük sunumlara ya da önemli toplantılara katılacakssanız takım elbise yine en doğru tercih olacaktır. Ancak burada takım elbiseyi daha modern tarzda yorumlayabilirsiniz. Takım elbise içerisine gömlek yerine triko ya da tshirt giymek, klasik ayakkabı yerine sneaker tercih etmek gibi küçük dokunuşlar bu konuda size yardımcı olacaktır.

Gri bir takım elbiseyi lacivert bir triko ile renklendirebilir, aksesuar seçimlerinde bu kez seçiminizi kahverengiden yana kullanabilirsiniz. Aynı renk aksesuar seçimleri size biraz zorlayıcı görünebilir ama bu başarılı görünümü toplantı sonrası ofis dışında da rahatça kullanabilirsiniz.

post
EKSTRA SLİM FİT NANO TAKIM ELBİSE
post
STANDART FİT BİSİKLET YAKA KAZAK
post
CASUAL KEMER
post
CASUAL AYAKKABI

Kreatif İş Görüşmelerinin En Başarılı Stili

Medya sektöründe ya da yaratıcı bir alanda iş görüşmesine hazırlanıyorsanız stilinizde takım elbise yerine farklı alternatifler deneyebilirsiniz. Genellikle daha rahat giyim kodları olan bu tarz kreatif çalışma yerlerinde giyim kurallarının dışına çıkmanız kendi tarzınızı yansıtmanız beklenebilir. Burada önemli olan nokta sınırları iyi belirlemeniz. Rahat ve kendinize özgü bir stil oluştururken şıklığı da elinizde tutmanız şart.

Bu tarz hem şık, hem rahat hem de stil sahibi bir görünüm için blazer ceket ya da casual tarzda gömlekleri tercih edebilirsiniz. Koyu renk bir kot pantolon, chelsea botlar, polo yaka t-shirt ve casual ceket tam da böyle bir ortam için başarılı bir ilk izlenim görünümü olacaktır.

post
DENİM ÖRME PANTOLON
post
SLİM FİT POLO YAKA T-SHİRT
post
SLİM FİT CEKET
post
CASUAL SPOR AYAKKABI