Kalın Kışlık Montlarla Da Şık Olmak Mümkün! İşte Mont Seçimi Rehberi

Kalın Kışlık Montlarla Da Şık Olmak Mümkün! İşte Mont Seçimi Rehberi

Soğuk ve çetin kış mevsimi geldi çattı. Usul usul yağan karı izlemesi keyifli fakat dondurucu soğuklarla baş etmek için şık ve sıcak tutacak bir mont sahibi olmak şart. Peki kışlık montunuzu seçerken neleri göz önünde bulundurmalısınız? Acımasız soğuklara karşı en iyi dostunuz olacak kışlık mont, dışarıda bulunduğunuz her an konforunuzu sağlamalı ve kıyafetlerinizle ve ayakkabılarınızla da uyumlu olmalıdır. Hava soğuk diye şıklıktan da ödün verecek değilsiniz ya!

"Konforlu ve Güçlü Stiller"

İş hayatının hemen her alanında aktif olan erkekler kendilerine uygun mont kombinleri bulmak için yeterince özen göstermeye başladılar. Kaliteli ve sıcak bir montun kendisinin en iyi dostu olduğunu bilen erkekler, mont seçimlerine son derece önem veriyorlar. Bir erkek için stilini tamamlayan şık ve rahat bir mont, kış günlerinde en büyük kurtarıcıdır. İşe sürekli takım elbiseyle gidip gelen erkekler için en uygun modeller kaşe mont modelleridir. Kaşe mont, takım elbise ile yakaladığınız şıklığı tamamlayarak hem daha çok klasik stilde görünmenize yardımcıdır hem de soğuklara karşı son derece etkilidir. Şık ve asil bir kaşe montun altına takım elbisesini giymiş bir erkeğin kuşkusuz ki zevk sahibi bir erkek olduğu düşünülecektir. Böylelikle soğukta gösteremeyeceğiniz takım elbise şıklığınızı, kaşe montunuzla işaret edebilir ve şık giyimli erkek imajınızı güzel bir şekilde vurgulayabilirsiniz.

"Her Stile Ayrı Bir Mont"

İş hayatında daima takım elbise giymeyen erkekler de tercih ettikleri stile uygun erkek mont modelleri için arayışta olabilirler. Bu noktada, montunuza karar verirken gözden geçirmeniz gereken ilk şey stilinizin sportif mi klasik mi ya da vintage mı olduğu gibi soruları kendinize sorarak stilinizin hangi çizgiye daha yakın olduğunu belirlemektir. Stilini doğru belirleyen bir erkek için mont seçmek adeta çocuk oyuncağıdır. Zira erkek mont ürünlerinde giyim çizginize uygun örneklerin ne kadar çok olduğunu gördüğünüzde, seçim yapmanız ve kendinize en çok uygun ürünü bulmanız son derece kolay olacaktır. Kendinize en uygun montu seçerken dikkat etmeniz gereken bir diğer husus da yaşadığınız şehrin mevsimsel şartlarıdır. Sıklıkla soğuk olan ve kar yağışı alan bir bölgede yaşayan erkekler kalın mont, daha ılıman bir bölgede yaşayan erkekler de hava durumuna uygun ince mont modellerini inceleyerek seçimlerine karar verebilirler.

post
STANDART FİT MONT
post
STANDART FİT MONT
post
STANDART FİT MONT

"Stiline İmzasını Atanlar"

Kışın ne giyerseniz giyin, iç mekanlar dışındaki hiçbir yerde içinizdeki şıklığı göstermeniz mümkün değildir. İşte tam da bu sebeple seçeceğiniz montun kişiliğinizi, giyim tarzınızı, zevklerinizi yansıtması önemlidir. Zira üstünüze giydiğiniz montunuza, onu nasıl taşıdığınıza bakılarak giyim tarzınız ve zevkleriniz hakkında pek çok ipucu verirsiniz. Her zaman temiz ve şık bir intiba bırakmak için size özgü stilinizi yansıtan imzanızı, yani montunuzu özenle seçmeniz son derece önemli bir konudur. Sürekli takım elbise giyen, daha klasik ve ciddi tarzı olan bir erkek, bu tarzına hiç uyum sağlamayan bir mont giydiğinde uyumsuz bir görüntü çizer ve tarzını yansıtma konusunda sınıfta kalır. Buna benzer şekilde sürekli jean ve sweatshirt gibi sportif giysiler giyen bir erkeğin fazla klasik bir mont giymesi de yine uyumsuz bir görüntü yaratır ve tarzından sapmış bir görüntüye sahip olmasına neden olur.

Abartıdan uzak giyinmek isteyen erkeklerin giyimlerine hareket katmasına yardımcı olan ince ve zarif desenler, triko ve kazak modellerinde bu sezon bol miktarda kullanılıyor. Saç örgüleri, petek ve kafes desenleri gibi göze çok batmayan desenler, krem ve bej tonlarındaki kazaklara daha bir yakışıyor. Kazayağı desenli pantolonlara çok yakışan kazak modellerini camel rengi pantolonlarla bir araya getirebilir, ince bir fularla asi bir hava yakalayabilirsiniz.

"Trend Alarmı: Çizgiler"

Dikine ve enine çizgili erkek kazak modelleri, sezonun en göze çarpan parçaları arasında yer alıyor. Hatta üç ya da daha fazla rengin yer aldığı kazaklar, tüm erkeklerin gönlünü fethediyor. Slim fit Jean pantolonlara çok yakışan modeller, camel rengi kaşe pantolonlarla klasik bir görünüm sunuyor. Deri bot modelleri ve trençkotlarla bir araya getirerek tüm gözlerin üstünüze dönmesini sağlayabilirsiniz.

Bu nedenlere dayanarak şunu söyleyebiliriz ki, soğuk havalar kesinlikle tarzınızı eksik bırakmanıza sebep olacak bir etken değildir. Kaliteli malzemelerle üretilen her stile uygun mont çeşitleriyle Altınyıldız kışlık mont koleksiyonu, şıklığınızı bütünleyecek birçok ürün çeşidiyle seçimlerinizi yapmanız için sizi bekliyor.