Kemer ve Ayakkabı Rengi Nasıl Seçilmeli

Kemer ve Ayakkabı Rengi Nasıl Seçilmeli

Belki her sabah "bugün ne giysem?" düşüncesiyle meşgul olmak gibi bir alışkanlığınız yoktur. Yine de "şık giyim" erkekler için de bir anlam taşıyor. Giyim tarzınız ne olursa olsun göze hoş gelen bir çizgi yakalamak hem iş hem de sosyal yaşamınızda alacağınız notu üst düzeyde tutmanız anlamına geliyor. Kadınlara nazaran daha az tamamlayıcı aksesuarınız olduğu için işiniz biraz daha kolay görünebilir ancak sakın bunun sizi rehavete sokmasına izin vermeyin.

Gömlek, kazak, pantolon, ceket... Elbette bu parçaların renkleri ve modelleri bütünlük açısından ilk etkiyi yapıyor. Peki ya sahnedeki diğer oyuncular? Ufak dokunuşların öneminin stilinizi tamamlayacak öğelerde; ayakkabı ve kemerde olduğunu zihninizin bir kenarında her zaman tutmalısınız. Erkek ayakkabı ve kemer modelleri bazen öylesine farklı olabiliyor ki doğru ikiliyi yakalamak için ayakkabı - kemer kombini konusunda önceden çalışmanız ve gerekli hazırlıkları tamamlamanız uyumsuz bir adım atmanızın önüne geçiyor.

Elinizdeki parçalardan en iyi sonucu çıkarmak için bazı noktalara dikkat etmenizde fayda var. Eksik parçaları tamamlamak içinse önerilerimizin ardından alışverişin yolunu tutabilirsiniz. Erkek ayakkabı fiyatları kalite arttıkça yükseliyor ama ayakkabılar uzun yıllar dolaptaki yerini de koruyor. Keza kemer fiyatları için de aynı fiyat - performans oranı geçerli oluyor. Bu yüzden nitelikli malzemeden üretilmiş bir ayakkabı ve kemer ikilisi şık ve kaliteli olduğu kadar bütçe dostu olmayı da başarıyor.

"Klasik Giyimde Belirgin Çizgiler"

Klasik giyimde siyah renk ayakkabı kemer seçimi için çoğunlukla kurtarıcı olur. Yalnızca siyah ve tonlarıyla değil aynı zamanda açık renkli kıyafetlerle de uyum yakalamayı kolaylaştıran bir renk olması nedeniyle erkek ayakkabı modelleri içinde temel parçadır siyahlar. Yalnız bunun genel bir kabul olduğunu unutmayın, yani siyah her zaman kurtarıcınız olmayacak. Yine de, şayet klasik giyimde ısrarcıysanız, çizginizin bu olması gerektiği açık. Bu ikilinin rengi ise doğrudan ceket ve pantolonunuzun renginden ilham almalı. Giysilerinizin rengi açıldıkça ayakkabı renginin de çeşitliliği artış gösteriyor. Örneğin lacivert bir takımda siyahın yerine koyu kahverengi alternatifi dahil olurken, bej bir takıma kahverenginin tüm tonları olduğu kadar açık lacivert bir ayakkabı da oldukça uyumlu bir yarenlik edebiliyor. Rengin yanında modellerin uyumuna da değinecek olursak, her iki parça da deri ve parlak olursa göze çok daha hoş gelecektir. Buradan çıkarılacak sonuç ise ayakkabılar kadar erkek kemer modelleri için de çeşitlilik yaratmak gerektiği oluyor.

"Daha Özgür Kararlarla Tarzınızı Çeşitlendirin"

Resmiyetin daha katı kalıplarından sıyrılarak gündelik ferahlığa adım attığınızda, klişelerin biraz dışına çıkmak kimseye zarar vermez; üstelik yarattığınız farkla ilgi uyandırmanıza da yardımcı olabilir. Tabii bu değişiklikleri de ölçülü yapmak ve çok göze batan bir görüntü oluşturmamak sizin elinizde. Klasik giyimdeki kadar keskin olmasa da günlük yaşamınız için de bir yöntem belirlemelisiniz. En kolay yöntem, giysilerinizin birinde taşıdığınız renklerden yansımalar taşıyan kemerler ve ayakkabılar seçmek olacaktır. Büyük resimde yer almayan bir renkte seçim yapmanız bütünlüğün dengesini sarsacaktır. Günlük yaşamda renkler kadar modeller de size daha fazla özgürlük vadediyor. Mesela bej keten bir ayakkabı ile açık kahve örgü kumaştan bir kemer; pırıl pırıl bir yaz günü için ne de uygun olur, değil mi?

post
CASUAL AYAKKABI
post
CASUAL KEMER
post
CASUAL AYAKKABI

"Daha İyi Bilmek için Deneyin"

Ayakkabı ve kemer model ve renginde her parça mühimse de pantolonun yeri bir başka. Her ne kadar zihninizde canlandırmaya çalışsanız, "acaba hangi renk hangi renge uyar?" sorusunun cevabını fotoğraflarda arasanız da bu kararı geniş ürün yelpazesi sunan bir giyim mağazasında denemeler yaparak belirleyebilirsiniz. Örneğin Altınyıldız Classics gibi hem klasik giyimde uzmanlaşmış hem de "360 derece" adını verdiği; %97 oranında pamuk içeren, alışılageldik pantolonlardan farklı olarak her yöne doğru esneyebilen ve deformasyona karşı oldukça dirençli pantolonlarıyla günlük yaşamın koşuşturmacasına teknolojik çözümler yaratabilen bir markanın ürün çeşitliliğinden faydalanarak kendinize en uygun çözümleri bulabilirsiniz.