Kışın Kaban Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir ?

Kışın Kaban Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir ?

Kaban, kış modasının en klasik parçalarından biridir. Hem şık görünebileceğiniz hem de kışı sıcacık geçirebileceğiniz, farklı renkler ve stillerde yüzlerce tasarımla karşılaşabilirsiniz. Birkaç küçük ipucunun yardımıyla da dolabınızda yer kaplayan sıradan kabanlar yerine, dışarıdayken sizi sıcak tutan, stil sahibi kabanlara yer açabilirsiniz. İşte kaban seçimi yaparken dikkat etmeniz gerekenler...

"Vücudunuz İçin En Uygun Tasarıma Karar Verin"

Kabanları harika yapan şey, sadece sıcak tutması değil aynı zamanda çok yönlü olmasıdır. Bir kabanı birçok şeyle beraber giyebilir ve harika görünebilirsiniz. Altınyıldız Classics koleksiyonlarındaki erkek kaban modellerini günlük kullanım için kot pantolon ve kazakla eşleştirebilir ya da bir takım elbise üzerine giyerek ofis şıklığınızı tamamlayabilirsiniz.

Kalın yapısına ve geniş omuzlu tasarımlarına rağmen, katmanlama söz konusu olduğunda kabanlar her zaman iyi görünür. Takım elbisenin üzerine, kruvaze düğmelerle kare omuzları mükemmel birleştiren bir kaban giyerek, sofistike bir stile sahip olabilir ya da hakim yaka bir kaban ile şık ve fit bir görünüm elde edebilirsiniz.

Hakim yaka gibi düz yaka kesimlerine sahip bir kaban özellikle resmi bir görünüm için kullanılabilecek en iyi erkek kaban modellerinden biridir. Hakim yaka kaban, tam vücut uzunluğu nedeniyle, giyen kişinin uzun boylu ve fit görünmesini sağlar. Kombin kolaylığı açısından her zaman siyah, lacivert veya koyu gri gibi sade ve tek renkli tasarımlara bağlı kalmak iyi bir fikir olabilir. Ancak, biraz daha cesur hissediyorsanız, o zaman bordo veya kahverengi gibi bazı sonbahar tonlarını denemenizi öneririz.

Kruvaze bir kaban ise her gardırobun zamansız ve şık bir parçasıdır. Büyük düğmeleri sayesinde neredeyse klasik olan bu stil, özellikle uzun boylu erkekler için idealdir. Mont gibi diğer kışlık ceketlere kıyasla, kruvaze bir kaban sofistike bir görünümüne kesinlikle katkıda bulunacaktır. Genellikle, çift yakalı kabanlar kalın ve hacimlidir. Düğme tasarımı gibi gövde bölümündeki yatay elemanları güçlü bir şekilde vurguladığından, kısa boylu ve dolgun hatlara sahip kişiler için kruvaze kaban giymek doğru bir tercih olmayabilir.

Kapitone gibi elyaf ya da kaz tüyü dolgu malzemeleriyle tasarlanan kabanları ise günlük kullanım için tercih edebilirsiniz. Altınyıldız Classics Ac Limited Edition koleksiyonundaki kapitone detaylara sahip erkek kaban modelleri hafta sonlarında futbol maçlarını izlerken ya da şehirde gezintiye çıktığınızda, sizi sıcak ve konforlu tutabilir.

"İklimi Göz Önünde Bulundurun"

Kaban seçimi sadece tasarım değil aynı zamanda performansla da ilgilidir. Kabanınız mükemmel çizgilere ve detaylara sahip olabilir, ancak iyi bir kaban sizi her zaman sıcak ve kuru tutmalıdır.

Kaban modelleri kış mevsimindeki hava koşullarından vücudunuzu korumak için genellikle ekstra yalıtıma sahiptir. Birçok model vücudunuzu sıcak tutmak ve tüm kış koşullarında tek bir kat giysi ile giyilmek için yeterli yalıtım sağlamak üzere tasarlanır. Bir kaban; kar, yağmur ve sert rüzgarlar da dahil olmak üzere, kış mevsiminde karşılaşabileceğiniz tüm unsurlarla mücadele etmek için gerekli özelliklere sahip olmalıdır. Anlayacağınız kış için seçeceğiniz kabanın, hava koşullarına dayanıklı bir dış katmana sahip olması gerekir.

Değişken iklim koşulları söz konusu olduğunda kaban tercihleri de değişiklik gösterebilir. Her kaban, her iklim için uygun olmayabilir. Kaban modelleri arasından en iyisini seçmek için, iklimin yanı sıra kabanı kullanmayı düşündüğünüz aktivitelerin türlerini de belirlemeniz gerekir. İşe gidip gelmek için giyeceğiniz bir kabanla açık hava aktivitelerinde giyeceğiniz kaban aynı özelliklere sahip olmayacaktır. Sıklıkla açık hava aktivitelerine katılıyorsanız, sıvı geçirgenliği ve ısı tutma kapasiteleri yüksek kaban modellerini tercih edebilirsiniz.