Klasik Takım Elbise Seçerken Dikkat Etmemiz Gereken Altın Noktalar

Klasik Takım Elbise Seçerken Dikkat Etmemiz Gereken Altın Noktalar

Erkek giyiminde şıklığı yakalamanın en kolay yollarından biri olan takım elbise giyiminde dikkat edilmesi gereken noktalara özen göstererek doğru takım elbise seçimini gerçekleştirebilirsiniz. Erkek takım elbise modelleri çok sayıda çeşide sahip olduğu için size en uygun modeli bulmak daha kolay bir hal alacaktır. Kişinin beden yapısı, takım elbisenin giyileceği ortam, takım elbisenin ne amaçla alındığı ve renk tercihleri gibi püf noktalara dikkat edilmesi durumunda son derece şık ve göz alıcı bir görünüme kavuşmak oldukça kolay olacaktır.

"Takım Elbiseyi Nerede Giyeceksiniz?"

Takım elbise fiyatları ürün kalitesine ve markasına göre değişiklik gösteriyor. Ürünü nerede giyeceğinize göre tercihlerinizi değiştirebilirsiniz. Eğer iş hayatınızda takım elbise giyecekseniz siyah, gri gibi koyu renklerden oluşan bir takım elbise modelini tercih etmelisiniz. Abartıya ve gösterişe kaçmaktan uzakta, sade ürünlere yönelmek iş hayatınızda size iyi bir görünüm kazandıracaktır.

"Hazır Takım Elbiselerde Ölçüye Önem Verilmeli"

Bir terziye özel bir takım elbise diktirmeyecekseniz eğer, alacağınız hazır takım elbisenin kol boyuna, omuz genişliğine ve kesimine dikkat etmeniz gerekiyor. Ölçüleri bedeninize uymayan takım elbise modelleri sizi iyi gösteremeyebilir. Vücudunuzla orantılı takım elbiseler almaya dikkat etmelisiniz. Sadece görsel açıdan beğendiğiniz ürünleri değil kumaş türünü kendinize uygun bulduğunuz ürünleri almalısınız. Özellikle, dört mevsimde de giyebileceğiniz bir takım elbiseye ihtiyacınız varsa sentetik kumaşlı takım elbiselerden olabildiğince uzak durmalısınız. Sentetik kumaşlar terlemeyi arttırdığı gibi, elbisenin hava almasını da zorlaştırıyor. Sentetik takım elbiseler fazla parladığı için kötü bir görüntüye sebep olabiliyorlar.

"Vücut Yapısına Uygun Modeller Tercih Edilmeli"

Eğer kiloluysanız ya da fit bir vücudunuz yoksa, dar ve fit kesimli takım elbiselerden uzak durarak daha şık bir görünüme kavuşabilirsiniz. Eğer aldığınız ürünün ölçüleri vücudunuza tam uymuyorsa, söz gelimi paçaları uzunsa bunları mutlaka bir terziye yaptırmak ve vücuda tam uyan takım elbiseler giymek gerekiyor. Sahip olduğunuz eşyalar ve aksesuarlarla kombinleyebileceğiniz renklere sahip ürünleri tercih etmeye özen göstermelisiniz. Örneğin hiç mavi pantolonunuz yoksa mavi renkli ceketi bulunan bir takım elbise modeline tercih etmemeniz sizin için daha iyi olacaktır. Ya da kahverengi kemer takmayı seviyorsanız bu renkle uyumlu bir görüntü oluşturabilecek cinsteki ürünleri tercih etmeye özen göstermelisiniz.

"Küçük Gibi Görünse De Önemli Bir Detay"

Klasik takım elbise alırken düğme sayısına dikkat etmek gerekir. Çok düğmeli ürünlerden kaçınılmalıdır. Çünkü klasik tarza sahip takım elbiseler iki ile dört düğme aralığına sahip ürünlerdir. Alınan takım elbisenin düğmelerinin renkleri ceket rengiyle uyumlu olmalı ve sade bir görünümü destekleyen bir tarza sahip olmalı. Parıltılı, yansıma yapan düğmelerden kaçınılmalıdır. Üst düğmeyi iliklediğinizde ceketin kumaşında gerginlik oluşmamalı. Ceket kumaşının omuzdan aşağıya doğru bir hat çizip çizmediğine dikkat edilmelidir.

"Kumaş Türüne Bakmayı Unutmayın"

Takım elbisenin etiketindeki bilgilere göz gezdirmek gerekiyor. Yüksek polyester oranına sahip ürünler terleme oluşmasına daha yatkın olduğu ve ütüleri kolay bozulduğu için daha az tercih edilmelidir. Ekose takım elbise alırken abartılı ve vurgulu ürünlerden uzak durulmalıdır. Ceketin uzunluğuna çok dikkat etmeniz gerekiyor. Ceket boyu ile kolunuz orantılı olmalı, biri birinden uzun ya da kısa olmamalı. Ceketin omuz kısımları vücuda tam oturmalı ki astar şişkinliği oluşmasın. Astar şişkinliğinin belli olması çirkin bir görüntü oluşturmaktadır. Ürün satın alırken Altınyıldız Classics gibi takım elbise konusunda yetkinliğini kanıtlamış önemli markaların ürünlerini tercih etmeye özen gösterilmelidir. Bu sayede hem uzun süreli bir kullanım sağlanmakta hem de üründen alınan fayda artmaktadır.