Kot Pantalonunuzu Vücut Tipinize Göre Seçin

Kot Pantalonunuzu Vücut Tipinize Göre Seçin

Şık bir stile sahip olmanın ilk kuralı modaya uygun seçimler yapmak değil, vücut tipine uygun seçimler yapmaktır. Vücudunuzu doğru tanıyıp kusurları ideal şekilde kamufle edecek kıyafetler seçmeniz, modaya uygun olmayan seçimlerle dahi gözalıcı bir görünüm elde etmenizi sağlar. Dolayısıyla doğru kıyafet seçimleri yapabilmek ve tasarımların şıklığını en iyi şekilde yansıtabilmek için vücut tipini doğru analiz etmek gerekir. Özellikle pantolon seçimleri sırasında kritik önem taşıyan vücut tipi analizi, doğru pantolon seçimi yapmak isteyen birçok kadın ve erkek için fazlasıyla önemli.

Vücut tipi denildiğinde akla ilk gelen kadınlar olsa da erkekler için de birbirinden farklı birçok vücut tipinden bahsetmek mümkündür. Kadınlar ve erkekler için birçok vücut tipi vardır ve her vücut tipine göre seçilecek olan kot pantolon modelleri de birbirinden farklı olmalıdır.

"Erkek Vücut Tipleri ve Doğru Pantolon Seçimleri"

- Üçgen Vücut Tipi: Omuz ve göğüs kafesi genişliğinin bel çevresinden daha küçük olduğu vücut tipidir. Bu vücut tipine sahip olan erkekler pantolon seçimi sırasında skinny model pantolon tercihinden kaçınmalı, daha geniş paçalara sahip olan modeller tercih etmelidir. Skinny tarzda dar paçalı pantolon modelleri ile geniş olan bel çevresi daha geniş görünecek, dolayısıyla bu görüntü omuzların düşük olduğu izlenimi yaratacaktır.

- Ters Üçgen Vücut Tipi: Omuz genişliği açısından hoş bir görünüm yaratmasına rağmen, dar bir bel ve kalça görüntüsü ile oldukça zayıf görünmeye neden olan vücut tipidir. Bu vücut tipine sahip olan erkekler de skinny tarz kot pantolon ya da jean seçiminden kaçınmalı, bol ya da düz kesim paçalara sahip modelleri tercih etmelidir. Jean pantolon seçimi, bel ve kalça kısmındaki darlığı ortaya çıkaracağından dolayı kişiyi olduğundan daha zayıf gösterir.

- Eşkenar Dörtgen Vücut Tipi: Omuz ve göğüs kafesi genişliğinin bel ve kalça genişliğinden biraz fazla olduğu, ideal sayılan erkek vücut tipidir. Giyinmenin en pratik olduğu ve neredeyse her tarz pantolonun rahatlıkla yakıştığı bir vücut şeklidir, dolayısıyla seçimler tamamen kişinin tercihlerine bırakılabilir.

- Dikdörtgen Vücut Tipi: Bu vücut tipinde omuz, göğüs kafesi, bel ve kalça genişliği hemen hemen aynıdır. Bu durum vücudun kıvrımsız görünmesine neden olarak kişiyi olduğundan daha kısa gösterir. Bu vücut tipine sahip olan erkekler daha çok yüksek belli ve düz paça şekline sahip olan pantolon modellerine yönelmeli, vücut tipini eşkenar dörtgen görünüme yaklaştırarak kıvrımlı ve estetik bir görünüm elde etmelidir.

- Oval Vücut Tipi: Omuzların ve bacakların dar, karın bölgesinin ise fazlasıyla geniş olduğu bu vücut tipinde, bacak boyunu uzun gösterecek olan pantolon modelleri tercih edilmelidir. Bu vücut tipine sahip olan erkek kot pantolon tercihi dışında keten gibi üzerine yapışmayan ancak bol bir görünüm de yaratmayan kumaş türlerini seçebilir.

post
DENİM PANTOLON
post
DENİM PANTOLON
post
DENİM PANTOLON

"Kadın Vücut Tipleri ve Doğru Pantolon Seçimleri"

- Armut Vücut Tipi: Dar omuz bölgesi, küçük yapılı göğüsler ve ince bir bel genişliğine sahip olan vücut tipi, kıvrımlı ve geniş kalçaların varlığı ile armut şekline benzetilir. Bu vücut tipine sahip kadınların skinny pantolon modellerini tercih etmekten kaçınması, koyu renkli bol paça pantolonlar tercih etmesi gerekir.

- Elma Vücut Tipi: Genellikle geniş omuz bölgesine ve kalın bir bel çevresine sahip olunan vücut tipidir. Bacaklar düzgün ve ince olmasına rağmen göbek bölgesindeki fazlalıklardan dolayı bu vücut tipindeki kadınlara düşük bel jean modellerinden kaçınarak yüksek bel kot pantolon modellerini tercih etmeleri önerilir.

- Dikdörtgen Vücut Tipi: Atletik vücut tipi olarak da adlandırılan bu vücut tipine sahip kadınlar genellikle bel bölgesindeki kıvrımsız ve kalın görünümden şikayetçidir. Eğer vücut tipiniz dikdörtgen ise kıvrımlı bir görünüme sahip olmak için düşük belli ispanyol paça pantolonları ya da boyfriends jean pantolon modellerini tercih etmeniz gerekir.

- Çilek Vücut Tipi: Ters üçgen şeklinde, geniş omuz, kalın bel, dar ve düz kalça şekline sahip olan vücut tipidir. İnce kalça ve bacakları ortaya çıkarmak vücudun üst bölgesini daha geniş göstereceğinden, bu vücut tipine sahip kişiler de skinny jean modellerinden uzak durup ispanyol paça pantolonları tercih etmelidir.

- Kum Saati Vücut Tipi: İnce bel, simetrik omuz - kalça genişliği, düzgün ve şekilli bacaklar ile en ideal vücut tipidir denilebilir. Eğer bu vücut tipine sahipseniz, dilediğiniz her pantolon modelini tercih edebilirsiniz. Yakışacağına eminiz!