Palto Seçimi İçin Dikkat Etmeniz Gereken Püf Noktalar

Palto Seçimi İçin Dikkat Etmeniz Gereken Püf Noktalar

"Palto seçmenin püf noktaları "

Kara kış mevsimi devraldığına göre erkek stilinin demirbaş parçası olan paltonun devri de başladı. Biliyorsunuz paltolar, erkek modasında yalnızca dış giyim görevi görmüyor, bir de dolabın liderliğini üstleniyor. Öyle ki her kış ortaya çıkan görüntüler, paltolara adeta "ağır abi" dedirtiyor. Stilinizin başyapıtı paltoların da doğru seçilmesi gerekiyor. Aksi takdirde palto modelleri de sizi rezil de edebilir; vezir de… İşte kombinlerinizi vezir edecek palto seçimi püf noktaları…

"Gözünüz Kalsa da: Vücudunuzu Tanıyın…"

Şu palto ne de güzel duruyor değil mi? Size de nasıl yakışırdı… Rengi de tam sizlik. E, palto fiyatları da karşılanmayacak gibi değil. Sizin olmalı… Mı? Acele etmeyin. Gözünüz kalsa da dikkat etmeniz gereken bazı noktalar olduğunu unutmayın. O palto çok uzun; sizse orta boylusunuz diyelim… Üstelik kışın büyük-uzun postallar giymeyi de seviyorsunuz. Uzun palto, orta boy, uzun bot; birleşince ne olur biliyor musunuz? Boyunuz olduğundan çok kısa görünür ve hantal bir görünüm elde edersiniz. Çok uzun boyluysanız da o kısa palto üzerinizde komik ve küçük durur. Karın bölgenizde fazlalıklar varken oturtmalı bir palto seçmek fazlalıklarınızı daha çok ortaya çıkarır, oysaki kemerli bir palto kusurlarınızı örtebilir. Vücudunuzu tanımalı ve paltonuzu ona göre seçmelisiniz.

"Metroda Yer Veren mi, Verilen mi: Tarzınızı Seçin"

Kalınlığı ve kapüşonuyla daha hacimli duran paltolar mı; yoksa klasik görüntüsüyle çalışkanlığınızı vurgulayan beyefendi kabanları mı? Stiliniz hangisi? Doğadaki ilk erkeklerin av gücünü mü tercih ederdiniz yoksa toplantılarda her sözü dinlenen beyefendi gücünü mü? Klasik, spor, fantastik… Hangi tarz sizi daha iyi tanımlıyor? Buna karar verdikten sonra palto seçiminizi daha iyi yapabilirsiniz. Biraz daha komik anlatılacak olursa: Daha kalın-kaba kabanlarla metroda yer verilen mi olmayı dilerdiniz yoksa az önce toplantıdan çıkmış havasını andıran klasik beyefendi kabanlarıyla metroda yer veren mi?

post
STANDART FİT PALTO
post
STANDART FİT DESENLİ PALTO
post
STANDART FİT DESENLİ PALTO

"Detaylar Bütüne Dâhil: Aksesuarlara Dikkat Edin"

Paltoların aksesuarları önemlidir; aksesuar deyip geçmeyin… Çünkü dış giyimde direkt göze çarpacak olan aksesuarlar aslında tarzınızı ilk bakışta ele verir. Cepleriniz kaba- büyük mü; küçük-naif mi olmalı? Kemer kullanarak daha klasik bir görüntü mü çizmek istersiniz yoksa kapüşonlu, ipli modellerle daha spor, konforu da yansıtan bir görüntü mü yeğlersiniz? Deseniyle bir dönemi anımsatan paltolar mı yoksa düzlüğüyle zamansız bir palto mu? Bol düğmeli, hiçbir zaman eskimeyecek fantastik bir palto mu yoksa büyük fermuarlı sportif bir palto mu? Aksesuarları tarzınızla bağdaştırmayı ihmal etmeyin.

"Saltanatınız Bir Anda Yıkılmasın: Renk Seçimini Önemseyin"

Erkek palto seçiminde genelde ana renkler tercih edilse de bazen bu renklerin dışına çıkılabiliyor. Mesela haki, asker yeşili gibi seçimler bu hususta dikkat çekiyor. Eğer paltonuzu uzun yıllar giymeyi planlıyorsanız renk seçimine dikkat edin. Seçtiğiniz marjinal renk o dönem çok trend olsa da bir anda moda değişir ve siz çok sevmenize rağmen, artık demode olan paltonuzu giyememeye başlarsınız. Siyah, lacivert, kahverengi renklerin dışına çıkarken iki kez düşünün.

"Altı Kaval, Üstü Şişhane: Dolabınızı Gözden Geçirin"

Palto seçimini en iyi şekilde yaptınız, iyi hoş ancak bir baktınız ki dolabınızdaki diğer kıyafetler ve giyim tarzınızla uyuşmuyor… İşte bu, aslında doğru bir seçim yapmadığınızı gösterir. Paltoya uygun kombin yapmak yerine, güncel kombinlerinize uygun paltolar seçin. Mesela trençkotu andıran bol düğmeli kaşe kabanlarla spor pantolonlar giymeniz büyük çelişkiler ortaya çıkarır. Oysa kaz tüyü bir av kabanı spor pantolonlarla stilinizi tam olarak tamamlar. Palto seçerken tüm dolabınızı gözden geçirmeyi unutmayın.

Palto seçme püf noktalarını da bildiğinize göre artık doğru palto seçiminde bulunabilirsiniz. Her tarza uyum sağlayan birbirinden kaliteli erkek palto modelleri ile Altınyıldız kış koleksiyonuna göz atabilir ve püf noktalar dâhilinde size en uygun paltoyu gönül rahatlığıyla seçebilirsiniz. Hem tarzınız hem de konforunuzla kışa hazırsınız!