Şehirde Ne Var Ne Yok

Şehirde Ne Var Ne Yok

Sonunda bahar yüzünü göstermeye başladı ve daha fazla etkinliğe katılma fırsatı doğdu. Bazen iş çıkışı kahvesi bazen de küçük bir hafta sonu kaçamağı ile değerlendirdiğiniz böyle günlerde özellikle şehirde iseniz nerede ne yapacağınıza karar vermek zor olabilir. Hazır Mart ayı gelmişken gelin bu bahar başlangıcı mevsimini nasıl değerlendirebilirim sorunuzu birlikte cevaplayalım. Evde sosyalleşmek, kendi başınıza kalıp dinlenmek, biraz stres atmak ve bolca güzel yemek isteyenleri yazının devamını okumaya davet ediyoruz.

"Nerede yiyelim? "

post

101 İstanbul Lezzetleri - Esma Sultan Yalısı

2013 yılından beri şehrin en iyi restoranlarını yemekseverlerle buluşturan Time Out 101 İstanbul Lezzetleri bu sene tarihler 19 Nisan’ı gösterirken Esma Sultan Yalısı’nda İstanbulluları bir araya getiriyor. Tek bir biletle birçok farklı mutfağı deneyimleyebileceğiniz 101 İstanbul Lezzetleri’nde sokak lezzetlerinden tutun fine dining’e aklınıza gelen bütün lezzetli yemekler mevcut. İsteğiniz ister hamburger ister pizza ister tatlı ister kahve olsun güzel ve lezzet dolu bir gün deneyimlemek istiyorsanız bu etkinliği kaçırmayın. Lezzetli ve her gün yiyemeyeceğiniz yeni yemekler tadarken bir yandan da keşif dolu bir gün olabilir. Her sene geleneksel bir şekilde yapılan after party’e de katılıp bu güzel günü dans ederek noktalandırabilirsiniz. Daha fazla bilgi için linke tıklayabilirsiniz.

"Nerede kahve içelim?"

post

Rawsters Coffee & Supply Co., Maslak

Şehirde baharı yaşamak için illaki uzun saatlere ve hafta sonlarına ihtiyacınız yok. Bazen yarım saatlik bir ara bile size istediğiniz konforu ve mental rahatlığı sağlayabilir. Stres dolu bir günde biraz uzaklaşmak isteyen beyaz yakalılara önerimiz; 42 Maslak içerisindeki Rawsters öğle molalarında taze çekilmiş çekirdeklerden demledikleri kahveleriyle muhteşem bir kaçış noktası. Kahve yanında tadabileceğiniz nefis tatlıları da bulunan Rawster Coffee rahatlatıcı bir mola durağı olabilir.

"Ne giyelim?"

Hem casual hem rahat olmaya ne dersiniz? Üzerimizden kabanlarımızı çıkarıp, atkı ve bereleri çekmecelere kaldırmaya hazır olun. Baharın getirdiği ılık ve serin havaları ince ceket ve dış giyimlerle parçalarla karşılıyoruz. Chino pantolonunuzu kombinlediğiniz casual fakat şık blazer ceketinizi ister polo yaka tişörtle ister ince bir gömlekle kombinleyin, önemli olan bahar hissiyatının kombininize de yayılması.

"Ne izleyelim?"

post

Mindhunter

Yayınlanmaya başladığı ilk günden beri büyük ses getiren Mindhunter, polisiye gerilim severlerin uzun zamandır aradığı taze kanı ekranlara taşıyor. Yapımcısının Dövüş Kulübü, Yedi ve Zodiac’tan tanıyıp sevdiğimiz David Fincher olması ile dizi ilk konuşulmaya başladığı günden beri yoğun ilgi görüyor.

"Ne okuyalım?"

post

Bunu Herkes Bilir - Emrah Safa Gürkan

Son zamanlarda Youtube’un en çok takip edilen kanallarından birinde program yapan Emrah Safa Gürkan’ın tarih üzerine yanlış sorulara doğru cevapları verdiği “Bunu Herkes Bilir” kitabı kenarından köşesinden de olsa tarihe ilgi duyanlar için keyifli bir alternatif. Okuyucunun geçmişinin bilincinde olarak bugününe ve yarınına yol gösterici bir rehber niteliğinde de olan “Bunu Herkes Bilir” mizah ve tarihi aynı potada eritip zeka ve entellektüel derinliği tecrübe edebileceğiniz bir başyapıt olmaya aday.