Şehre Dönüş Stili Takım Elbiseler

Şehre Dönüş Stili Takım Elbiseler

Şehre Dönüş Stili: Takım Elbiseler

Sonbaharın hatta neredeyse kışın aniden gelmesiyle gardıroplarda zorunlu güncellemeler yapmanın zamanı geldi de geçiyor bile! Şehre dönüş, işe dönüş, okula dönüş derken, erkek günlük kombin seçimlerinde bazı değişikliklere gitmek şart oldu. Güzel havalar, tatil kaçamakları derken günlük hayatta daha casual giyinen centilmenler işe dönüşle birlikte biraz daha ciddiyete bürünüyorlar. Erkek kombinleri özellikle daha kurumsal yerlerde çalışanlar için tek bir anlama geliyor; takım elbiseler! Şehir kombini erkek stili denilince aklımızda canlanan ilk görünüm olan takım elbiseleri güncel bir şekilde nasıl erkek giyim modası ile uyum içerisinde kendi stilimize uyarlarız? Gelin bu sorunun cevabını birlikte bulalım. İşte şık görünürken kendi stilinden de ödün vermek istemeyenler için erkek stil önerileri:

Kilit Nokta: Doğru Fiti Seçmek

Takım elbise gibi klasik parçalarda kıyafetin tam üzerinize göre olması en önemli detaylardan. Üstünüze bir beden büyük bir pantolon ya da ceket giyerseniz, takım elbiseniz istediğiniz etkiyi yaratmayabilir ve bunun dışında sizi olduğunuzdan daha kısa ve kilolu gösterebilir. Bu yönden takım elbise kesimlerini farklı farklı vücut tiplerine göre ayırabliliriz.

Regular Fit:

Daha geniş omuzlara, pantolon bacağı genişliğine ve uzun kollara sahip olan regular fit takım elbiseler yapılı vücudu olan centilmenler için ideal bir seçim.

Slim Fit:

Ceket beli, kolları ve pantolon bacak genişliği daha dar olan slim fit takım elbiseler daha ince vücut yapısına sahip erkeklere çok yakışıyor.

Ekstra Slim Fit:

Tam vücuda oturan özelliğiyle ekstra slim fit takım elbiseler son yıllarda çok popüler. Her ne kadar vücudu tamamen sarsa da konforlu ve rahat hareket etme olanağı sağlayan ekstra slim fit takım elbiseler daha minyon tipli ve orantılı vücutlu erkeklerin tercihi.

post
REGULAR FİT 4 TAKIM ELBİSE
post
SLİM FİT NANO TAKİM ELBİSE
post
EKSTRA SLİM FİT TAKIM ELBİSE

Açık Renklere Bir Şans Ver

Takım elbiselerin yalnızca lacivert, siyah gibi koyu renklerden oluştuğu o dönemleri artık geride bıraktık. Söz konusu takım elbise gibi daha ciddi kıyafet seçimleri olduğunda renk konusunda bazen zorlanabiliyoruz. Kıyafetinizin gittiğiniz ortam için biraz fazla olduğunu hissettiğiniz zamanlar olmuştur. Böyle bir durumla karşılaşmamak için daha natürel ve pastel tonlarda seçimler yapmak doğru bir tercih olabilir. Pastel, açık renklerde modern kesimli takım elbiseler, erkek günlük giyim kombinleri için ideal.

post
EKSTRA SLİM FİT TAKIM ELBİSE
post
SLİM FİT DESENLİ NANO TAKIM ELBİSE
post
SLİM FİT DESENLİ NANO TAKIM ELBİSE

Takım Elbisene Hareket Kat

Yalnızca bir gömlek bir ceket ve bir pantolon kombinleri hala var olsa da yerini daha modern görünümlere bırakmaya başladılar. Erkek kombinleri de artık en az kadınlarınki kadar hareketli. Farklı desenlerde tamamlayıcı parçalarla, takım elbise gibi klasik bir parçaya daha rahat bir hava katabilirsiniz. Desenli bir yelek, mendil detayı ya da şık bir kravat… Seçim sizin.

post
SLİM FİT KOMBİNLİ TAKIM ELBİSE
post
SLİM FİT KOMBİNLİ TAKIM ELBİSE
post
SLİM FİT KOMBİNLİ TAKIM ELBİSE

Ayakkabı Seçimi Çok Önemli

Eskiden tek tip klasik ayakkabılar arasından seçim yapmak çok daha kolaydı fakat günümüzde kıyafetlerle ilgili keskin sınırlar yok. Bu yüzden gittiğiniz ortam ayakkabı seçimleri için çok önemli. Yakın bir arkadaşınızın özel bir etkinliğine katılacaksanız şık bir takım elbisenin altına daha casual parçalar tercih edebilirsiniz. Yine de oxfordlar ve klasik bağcıklı modeller takım elbiselerin senelerdir en şık tamamlayıcısı bu yüzden gardırobunuzda bir çift klasik ayakkabı mutlaka olmalı. Zamansız bir siyah klasik ayakkabı modelinin yanına bir çift de kahverengisinden eklerseniz, takviminiz neyi işaret ediyor olursa olsun güne hazırsınız.

post
CASUAL DERİ AYAKKABI
post
KLASİK DERİ AYAKKABI
post
KLASİK DERİ AYAKKABI

Biraz Daha Casual Zamanlar İçin Blazer

Her gün takım elbise giymeniz gereken bir işte çalışıyor bile olsanız hafta sonunda bu rutinin dışına çıkabilirsiniz. T-shirt jean pantolon kombinleri sizin için fazla günlük kombinler ise kurtarıcı parçanız belli: Blazer! Slim fit ceket olarak da karşımıza çıkan blazer’ların kullanım alanı o kadar geniş ki karar verirken zorlanabilirsiniz. İster gömlek ve chino pantolonla kombinleyin ister basic t-shirt’ünüzün üzerine alın, seçiminiz ne olursa olsun görünümünüz tek bir parçayla bir üst seviyeye ulaşacak, emin olun.

post
SLİM FİT CEKET
post
SLİM FİT CEKET
post
SLİM FİT CEKET