Smokin Seçmenin Püf Noktaları

Smokin Seçmenin Püf Noktaları

Hayatınızın en özel günü geldiğinde gecenin yıldızı olmak için ihtiyacınız olan tek şey kusursuz bir smokin. Düğün zamanı yaklaşırken gelinlik kadar önemli bir diğer parça da hiç şüphesiz damatlık. Smokininden yakasına, papyonundan ayakkabısına kadar damatlık seçiminin püf noktalarını keşfetmeye hazır mısınız?

post

"Kusursuz Kalıp"

Smokinde en önemli konu kesimi ve dikişleriyle üzerinizde kusursuz görünmesidir. Genelde özel dikim ya da terzi tadilatı ile alınan smokinlerde potluk yapmaması; omuz, paça ve bel kısmının tam üzerinize göre olması olmazsa olmazlardan biri. Bu sebepten alacağınız smokinin tadilatları için zaman ayırmaya özen gösterin.

"Yaka Seçimi"

Smokin ceketini şık bir blazer ceketten ayıran en önemli detay saten yakalardır. Kırlangıç ve şal yaka gibi modellerle farklılaşan saten yakalar smokinin kusursuz görünmesini sağlar. Smokin seçerken saten yaka detayına önem vermeyi unutmayın.

Bu arada en özel gününüz için smokin seçerken çok yönlü bir alışveriş yapmaya ne dersiniz? Altınyıldız Classics’in takıp çıkabilen saten yakalı smokinleri bu konuda tam ihtiyacınız olan parça. Bu özel tasarım sayesinde düğününüzde giydiğiniz smokininizin yakasını çıkarıp diğer davetlerde takım elbise olarak değerlendirebilirsiniz.

post

"Renk Seçimi"

Şıklık denince akla gelen ilk renk olan siyah, smokinde de başrolde. Siyah düz ya da siyah üzeri desenli modeller farklı alternatifler sunarken diğer renkler de yavaş yavaş düğünlerdeki yerini alıyor. Lacivert, bordo gibi renk alternatiflerinin yanı sıra farklı bir smokin arıyorsanız ekru rengi tam size göre olabilir.

"Gömlek Seçimi"

Smokin seçiminde ceket ve pantolon kadar gömlek de önemlidir. Hem smokin ceketini daha da iyi göstermek için hem de gecenin ilerleyen saatlerinde ceketsiz devam etme ihtimaline karşı gömleğinizin fit olması şart. Özellikle kuşak ya da askı takacaksanız gömleğinizin potluk yapmaması oldukça önemli. Ayrıca gömlek seçiminde papyon da kullanılacağı için ata yaka modellerini tercih etmenizde fayda var.

post

"Aksesuar Seçimi"

Düğün günü her şeyin eksiksiz olması için aksesuar seçiminize de çok dikkat etmelisiniz. Papyon, kuşak ya da kemer gibi olmazsa olmaz aksesuarlar kadar şık seçimler yapmanız gereken diğer detaylara da özen göstermeyi unutmayın. Şık bir kol saati, aynı şıklıkta kol düğmeleri ve olmazsa olmaz rugan smokin ayakkabıları.

Tüm bu bilgiler doğrultusunda hayatınızın en özel gecesine smokin seçmek için www.altinyildizclassics.com adresine davetlisiniz. Smokininden papyonuna uzanan Damatlık paketi ve çok özel kampanyalarla ihtiyacınız olan tüm parçalara ulaşarak gecenin yıldızı olabilirsiniz.