Vücudunuza Göre Ceket Seçimi Yapmak İçin Altın Değerinde Öneriler

Vücudunuza Göre Ceket Seçimi Yapmak İçin Altın Değerinde Öneriler

Erkeklerin ceket seçerken vücut şekillerini, kusurlarını ve öne çıkarmak istedikleri vücut hatlarını dikkate almaları gerekiyor. Ayrıca ceket ile kombinlenecek diğer parçalar da erkek ceket seçiminde büyük bir etken oluyor. Vücuda uygun olmayan ceketler şık bir takımın bile karizmasını yerle bir ederken, doğru ceketler basit kombinlerin kurtarıcısı oluyor.

"Yanlış Seçimleri Omuzlar Ele Veriyor"

Ceket seçerken erkeklerin önce omuz yüksekliğine ve genişliğine dikkat etmesi öneriliyor. Eğer ceketi giydiğinizde omuzların altında potluk oluşuyorsa kıyafet size büyük anlamına geliyor. Eğer ceket omuzlarının uçları havaya kalkıyor ve omuzlarınızı hareket ettirilirken giysinin sırt ve kol bölümleri rahatsızlık veriyorsa ürün bedeniniz için dar demek oluyor. Bu durumda farklı beden ve kesime sahip erkek ceket modelleri ile denemelerinizi sürdürebilirsiniz. Ceket seçerken bel ölçüleri de önemli bir yere sahip. Ceketin belinize uygun olmadığını takımı giydikten sonra önünüzü ilikleyerek anlayabilirsiniz. Elinizi vücudunuz ile ceket arasına sokarak rahatlıkla hareket ettirebiliyorsanız ceket size göredir, eliniz aralığa girmiyorsa ceket dar, çok bolsa ceket size büyük anlamına gelir. İki düğmeli ceketlerin üst düğmesinin, üç düğmeli ceketlerin ise orta düğmesinin tam göbeğinize denk gelmesi gerektiğini bilmelisiniz. Ceketin boyunun size uygun olup olmadığını böylelikle test edebilirsiniz.

"Doğru Ceketle Kilo Kamuflajı Mümkün"

Kol ve omuzlar kıyafetlerin yanlış bedenlerini ele veren ilk yerler oluyor. Ceketlerin kol uzunluklarının gömlek manşetlerinden 1.5 - 1.2 cm kadar kısa olması gerekiyor. Tüm bu ölçümleri vatka gibi eklentilerden sonra yapmanız tavsiye ediliyor. Yapı olarak omuzlarınız düşükse ek vatalar kullanarak ceketlerin omuzlarını yükseltebilir, vatkaları dikiş ile sabitleyebilirsiniz. Eğer boyunuz kısaysa uzun ceketlerden kaçınmalısınız. Kısa boylu erkekler için kısa ve bele oturan kesinler daha uygun görülüyor. Uzun boylu erkekler ise ceket seçimi yaparken daha uzun boyları kullanabiliyor. Ancak çok uzun boylu ceketlerin kişileri olduğundan daha hantal gösterebileceğinin de altı çiziliyor. Açık renkler de yine kişilerin daha kilolu görünmesine neden oluyor, koyu renklerle ise kilolar kolaylıkla kamufle edilebiliyor. Ceketin içine giyebileceğiniz yeleklerle karın bölgesindeki fazlalıklarınızı gizleyebilirsiniz ve rahat etmek için yeleğin son düğmesini açık bırakmayı unutmamalısınız.

post
SLİM FİT CEKET
post
SLİM FİT DESENLİ CEKET
post
SLİM FİT CEKET

"Yanlış Desenler Vücut Görünümünü Bozabiliyor"

Üst bedeni dar erkekler desenleri gönül rahatlığı ile giyebilirken büyük desenler geniş olan üst bedenin daha da geniş görünmesine neden olabiliyor. Göbekli erkekler düz ve desensiz ceketlerle daha fit görünüm elde edebiliyor, arka tarafı yırtmaçlı ceketler göbekli erkeklere hareket rahatlığı vadediyor. Dikey çizgilerin boyu daha uzun gösterdiği, enine çizgili kumaşların ise daha kilolu görünüm sağladığı hatırlatılıyor. Tek renk kıyafetler daha fit görünüm sağlarken desenler dikkati desenli bölüme çektiği için o alanın daha kilolu görünmesine neden oluyor. Tek düğmeli ceket modelleri genellikle daha fit erkekler için uygun oluyor. İki veya üç düğmeli modeller eteklerin bir arada durmasını kolaylaştırdığı için göbekli kişiler tarafından tercih ediliyor. Ceketin boyunun pantolon fermuarının bittiği yerde sona ermesi gerektiğini bilmelisiniz. Çok çok uzun ceketler kıyafetlerinizi demode gösterecek, üzerinizde emanet gibi duracaktır. Eğer basen bölgesinde fazlalıklarınız varsa uzun ceketlerle kilolarınızı kamufle edebilirsiniz. Bölgesel fazlalıklar zaman zaman ceketin basen bölgesinde kişiye dar gelmesine de neden olabiliyor. Bu tip istenmeyen durumlarda yırtmaçlı modellerden yardım alabilirsiniz.

Erkek ceket fiyatları, seçim yaparken elbette kıstas oluyor. Ceketlerin aksesuarları, materyalleri, kesim özellikleri ve kumaşları fiyatlarını etkiliyor. Altınyıldız ceketler sezon modasını dolaplarınıza taşıyacak modern tasarımları, her bütçeye uygun ceket seçenekleri ve farklı vücutlara uygun beden ve kesim alternatifleri ile sizleri bekliyor.